Dziękczynienie za 40 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II w Nowym Targu

Dobiegły końca uroczystości Jubileuszu 40 lecia pobytu św. Jana Pawła II w Nowym Targu. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do godnego i pięknego przeżycia tych chwil.

Dziękujemy Metropolicie Krakowskiemu abpowi Markowi Jędraszewskiemu za przewodniczenie dziękczynnej Liturgii Eucharystycznej, a także przybyłym kapłanom.

Wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy do Władz Naszego Miasta na czele z Burmistrzem Grzegorzem Watychą,  za ogrom podjętego wysiłku przy organizacji uroczystości.

Dziękujemy również wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli dzieło przygotowań.

Dziękujemy uczestnikom  Świętej Liturgii na nowotarskim Rynku, przybyłym z licznych parafii, a także osobom reprezentujących różne instytucje i środowiska, za obecność i oddanie osobie św. Jana Pawła II   i Jego dziedzictwu. Wyrazem głębokiego duchowego przeżywania Jubileuszowej Eucharystii, był fakt ponad 3800 rozdanych  Komunii Świętych.  Również wydarzenia towarzyszące gromadziły do końca dnia licznych czcicieli Świętego Papieża Polaka.

Życzymy,  aby radość przeżywanej 40 rocznicy spotkania ze św. Janem Pawłem II  trwała w naszych sercach i przynosiła obfite owoce.

Wszystkim, za wszelkie  dobro niech Pan Bóg błogosławi.

Duszpasterze Parafii NSPJ

w Nowym Targu