Kurs Małżeński

Trwają zapisy na Kurs Małżeński. Jest to seria 7 spotkań, które służą rozwijaniu i pogłębianiu relacji małżeńskiej. Spotkania mają charakter randki przy kolacji z elementami wykładu i pracy w parach małżeńskich.

Więcej informacji na parafialnym FB w zakładce wydarzenia.

Zapisy przez adres mailowy: kursmalzenski.nt@gmail.com
Kurs Małżeński – spotkania dla małżeństw

Czym jest Kurs?
Kurs Małżeński jest to seria 7 spotkań, których celem jest wzmocnienie relacji małżeńskiej. Całość przebiega w wyjątkowej atmosferze randki we dwoje. Jest to wspaniała okazja aby spędzić czas razem jako para, przyglądając się ważnym zagadnieniom dotyczącym relacji małżeńskiej. Kurs Małżeński jest bardzo praktyczny i z pewnością pomoże wam wzmocnić wasze relacje i budować zdrowe małżeństwo, które będzie trwać „póki śmierć was nie rozłączy”.

Jak przebiega Kurs?
Każda sesja rozpoczyna się od kolacji, a następnie jest wykład, przeplatany ćwiczeniami wykonywanymi w parach. Każde małżeństwo ma mnóstwo czasu na rozmowę tylko we dwoje. Na żadnym etapie kursu nie ma warsztatów grupowych. Jest to czas wyłącznie dla małżonków i między nimi. Kurs małżeński aktualnie odbywa się w ponad 100 krajach świata.

Jaki jest program?
W ciągu siedmiu sesji kursu będziecie mogli odkryć praktyczne narzędzia, które pomogą: – lepiej rozpoznać wasze potrzeby; – efektywnie się komunikować; – pogłębiać więź poprzez rozwiązywanie konfliktów; – uzdrowić wasze zranienia; – zrozumieć wpływ wychowania na waszą relację; – poprawić relacje z rodzicami i teściami; – rozwinąć intymność seksualną; – odkryć wasze języki miłości i wiele więcej!

Dlaczego warto wziąć udział w Kursie?
Tak jak samochód musi okresowo przechodzić przeglądy, co pomaga w sprawnym funkcjonowaniu i zmniejsza ryzyko awarii, podobnie też sportowcy spędzają godziny na treningach i doskonaleniu swojej techniki, tak też jest i z małżeństwem. Silne, pełne miłości i trwające całe życie relacje nie są wynikiem przypadku. Wymagają konkretnej pracy, wysiłku i wspólnego zaangażowania. Kurs Małżeński to sposób, aby uczynić małżeństwo jeszcze lepszym, niezależnie jakie ono było wcześniej, dobre czy nie.

Kto będzie prowadził?
Prowadzącymi Kurs Małżeński są Emilia i Łukasz Iżyk, którzy należą do Stowarzyszenia Pro-Misja – Przymierze Katolików na rzecz ewangelizacji i misji z siedzibą w Toruniu, skąd pochodzą. Pracują z dziećmi, młodzieżą jak również z dorosłymi. Kursy dla małżeństw prowadzą od 10 lat.

Kiedy zaczynamy? Terminy spotkań: 17.09, 01.10, 15.10, 29.10, 12.11, 26.11, 10.12

Miejsce: Dom Katechetyczny Parafii NSPJ – godz. 18.30

Gdzie uzyskać informacje i zapisać się? kursmalzenski.nt@gmail.com