facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

2115300

Dziś:

125


W tym tygodniu:

440


W tym miesiącu:

6617


Adoracja Najświętszego Sakramentu


Zapraszamy -szczególnie w Wielkim Poście- na nocną Adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w każdy piątek w godzinach 18.30 – 6.30.

„Czas ofiarowany Chrystusowi nigdy nie jest czasem straconym, ale raczej czasem, który zyskujemy, aby nadać głęboko ludzki charakter naszym relacjom z innymi i naszemu życiu.” (Dies Domini, 7)

Jan Paweł II

„… jest niemożliwe, aby przebywanie przed Najświętszym Sakramentem pozostało bezowocne, nawet jeżeli odbywa się w największych oschłościach, ciemności czy oziębłości z naszej strony …”

Jan Maria Vianney

Dlaczego nocą?

W nocy jest „inna atmosfera” do modlitwy: cisza, większe skupienie, nie przeszkadzają telefony komórkowe i ruch samochodów, czy inne czynniki zewnętrzne. Adoracja nocą jest szansą dla osób, które w ciągu dnia są zabiegane i zapracowane.

Dziś Pan Jezus kieruje do Ciebie pytanie, kiedyś skierowane do uczniów: „Szymonie śpisz? Jednej godziny nie mogłeś czuwać?  Czuwajcie i módlcie się, byście nie ulegli pokusie”. (Mk 14, 37-38)

„W rzeczywistości tylko przez adorację można dojrzeć do głębokiego i autentycznego przyjęcia Chrystusa. I właśnie w tym akcie osobowego spotkania z Panem dojrzewa także posłannictwo społeczne, zawarte w Eucharystii, które ma na celu przełamanie barier nie tylko między Panem a nami, ale także i przde wszystkim barier odgradzających nas od siebie nawzajem.  

(Benedykt XVI)

Jednym z owoców adoracji w życiu jest najpierw wzrost nadprzyrodzonej wiary. Aby adorować, trzeba czynić akt wiary. Nie czujemy obecności Pana, nie widzimy Go mimo to wierzymy, że okrągły kawałek chleba to sam Chrystus. Wzrastając w tym akcie wiary, tzn. w uznaniu tego, kim Bóg jest i co robi, dochodzimy do wiary coraz większej, bardziej oczyszczonej i rozumnej.

 Zapisy i szczegółowe informacje:

Agnieszka – tel. 663 719 981

Magdalena – tel. 889 190 217

Alicja – tel. 790 230 517


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu