facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

New title

444
Visitors Today
1174971
Total Visitors

Akcja charytatywna na rzecz poszkodowanych w pożarze w Nowej Białej


Nasza Parafia, Najświętszego Serca Pana Jezusa, włącza się w akcję niesienia pomocy rodzinom poszkodowanym w wyniku pożaru w Nowej Białej.

W najbliższą niedzielę, po wszystkich Mszach świętych zostanie przeprowadzona zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek.

Nadto Rycerze Kolumba przeprowadzą zbiórkę żywności długotrwałej oraz środków czystości. Kosz zostanie wystawiony przy bocznym ołtarzu Matki Bożej Niepokalanej.

 

Poniżej zamieszczamy słowo Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego dotyczące pomocy mieszkańcom Nowej Białej:

 

20 czerwca 2021r.

Umiłowani Archidiecezjanie,

wczoraj w godzinach wieczornych z Nowej Białej, należącej do Archidiecezji Krakowskiej, nadeszła wiadomość o tragicznym w skutkach pożarze, który dotknął wielką liczbę mieszkańców tej miejscowości i całe rodziny naszych Sióstr i Braci pozostawił w sytuacji braku domu oraz podstawowych środków do życia. W odpowiedzi na to bolesne doświadczenie społeczność Archidiecezji Krakowskiej jednoczy się w modlitwie i poczuciu wspólnoty z wszystkimi, którzy za sprawą żywiołu doznali uszczerbku na zdrowiu oraz stracili dorobek życia, a także z wszystkimi niosącymi im niezbędną pomoc.

W związku z powyższym, dla okazania Chrystusowej miłości wobec potrzebujących zarządzam, by w przyszłą niedzielę, tj. 27 czerwca 2021 roku w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej włączono tę intencję do Modlitwy powszechnej, a przed kościołami zorganizowano zbiórkę ofiar na rzecz poszkodowanych w pożarze mieszkańców Nowej Białej. Zebrane środki zostaną przekazane za pośrednictwem Wydziału ds. Charytatywnych Kurii Metropolitalnej w Krakowie na pokrycie najbardziej naglących wydatków osób dotkniętych pożarem.

Pasterskim błogosławieństwem otaczam mieszkańców Nowej Białej oraz wszystkich, którzy przychodzą im z pomocą.

 

 + Marek Jędraszewski

Arcybiskup Metropolita Krakowski


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu