facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

2012868

Dziś:

653


W tym tygodniu:

2970


W tym miesiącu:

10159


Kolonia Ustronie Morskie 2017


8 lipca 2017 roku 49 dzieci z grup działających przy naszej parafii wraz z opiekunami wyruszyło na kolonię do Ustronia Morskiego. Kierownikiem wyjazdu był ks. Daniel K. Tomczak.

Zostaliśmy zakwaterowani w Ośrodku Kolonijno Wczasowym „JANINA” położonym niedaleko plaży, co umożliwiało spędzanie  dużo czasu nad brzegiem naszego morza. Pobyt na plaży nie opierał się tylko na opalaniu, zabawie i kąpieli. Kilkakrotnie mieliśmy też okazję, aby spacerować podziwiając wschodzące lub  zachodzące słońce.    
W wolnym czasie urządzaliśmy zajęcia integracyjne: zabawy, tańce, dyskoteki, zajęcia ze śpiewu, ognisko, seanse filmowe. To jednak nie był koniec naszych atrakcji. Nie obyło się bez licznych wycieczek. Zwiedziliśmy latarnię morską w Gąskach, płynęliśmy statkiem wikingów w Kołobrzegu, zwiedziliśmy nowoczesne muzeum 6D. Uczestniczyliśmy
w zajęciach w „Akademii rycerskiej” podczas których sprawdziliśmy swoje siły jako piraci. W Ustroniu Morskim odwiedziliśmy także „Skansen chleba”, w którym wysłuchaliśmy historię powstania chleba i każdy z nas miał możliwość upiec swój własny chlebek. Braliśmy udział w dwóch grach terenowych. Pierwsza z nich odbyła się
w labiryncie w Dobrzycy,
w ogrodach tematycznych „HORTULUS”. Kolejna w „Wiosce Hobbitów” w Sierakowie Sławieńskim, gdzie jako Drużyna Pierścienia przebyliśmy wyprawę niczym bohaterowie powieści Tolkiena. Przez cały okres pobytu nad Bałtykiem rywalizowaliśmy w tzw. „czworoboju kolonijnym”, w skład którego wchodziły m.in. rozgrywki sportowe, konkurs na rzeźbę z piasku, czy punkty za czystość w pokojach. Oczywiście czas kolonii nie był dla nas czasem odpoczynku od Pana Boga. Nie zapominaliśmy o codziennej Mszy Świętej, modlitwie i formacji.

„Kolonia w tym roku była niezapomniana. Poznałam nowe osoby, które powiększą moje grono znajomych”- Dorota

„Ta kolonia była pełna różnych zabaw. Mieliśmy też obowiązki, ale przez cały czas była miła atmosfera” – Kaja

„Ta kolonia była super! Czas spędzony bardzo miło, zwłaszcza na plaży i na wieczorkach” – Zuzia

„Cudowna atmosfera, ciekawie zorganizowany czas, spora dawka dobrego humoru i pozytywnej energii” – Emilka

„Czas spędzony w miłym towarzystwie, wiele zabawnych sytuacji, a co za tym idzie wiele śmiechu, wspaniałe dzieciaki i kadra” – Sabina

„Niesamowite doświadczenie, które dało mi wiele radości. Piękna pogoda, koloniści, którzy potrafili spędzać ze sobą wspaniale czas, zgrana kadra – to wszystko sprawiło, że była to bardzo udana kolonia” – Ela

„Bardzo fajna atmosfera, wiele ciekawych atrakcji, poznanie nowych miejsc, cieszę się jako wychowawca, że byłam
z wami na tej kolonii, że wy dzięki niej poznaliście się jeszcze lepiej” – Zofia

Jesteśmy wdzięczni Ks. Danielowi i naszym Opiekunom za zorganizowanie wyjazdu, troskę o nas i wiele dobra, którego doświadczaliśmy każdego dnia.

                                                                                 Tegoroczni Koloniści

Link do mini galerii:

https://www.facebook.com/pg/parafianowytarg/photos/?tab=album&album_id=1636393813059917


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu