facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

2065882

Dziś:

47


W tym tygodniu:

1744


W tym miesiącu:

7691


Narodowe Święto Niepodległości


Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.30 i 18.00. Msza św.  w intencji Ojczyzny  o godz. 10.30. 

Burmistrz Miasta Nowego Targu, Starosta Powiatu Nowotarskiego i Miejski Ośrodek Kultury w Nowym Targu zapraszają na Obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniach 10 – 11 listopada (piątek i sobota). Rozpoczniemy już 10 listopada (piątek) o godz.11.00 złożeniem  wiązanek na grobach Poległych w obronie Ojczyzny na Cmentarzu Komunalnym. Następnie o godz.15.00 w nowotarskim MOKu odbędzie się Uroczystość z okazji Święta Niepodległości z wystąpieniem Przewodniczącego Rady pana Andrzeja Rajskiego. A na koniec tego dnia także w MOK patriotyczny koncert Bogusława Morki pt. „Ziarna pamięci”. Bilety 50zł. W programie pieśni okresu międzywojennego i przeboje muzyki światowej (Bywaj dziewczę zdrowe, W krwawym polu srebrne ptaszę, Pieśń wojenna, Maki, wiązanka niepodległościowa.) Druga część koncertu to przeboje muzyki światowej (Besame Mucho, Mamma, Siboney, Funiculi funicula, Time to say goodbye i inne przeboje).

Z kolei w dniu 11 listopada (sobota) początek obchodów  godz.10.30 Msza Św. koncelebrowaną w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru „Echo Gorczańskie” pod dyr. Piotra Augustyna w kościele NSPJ w Nowym Targu. Następnie przemarsz delegacji, pocztów sztandarowych na Rynek pod Ratusz, wystąpienie Burmistrza Miasta Nowy Targ pana Grzegorza Watychy oraz złożenie okolicznościowych wiązanek. Ale to nie koniec bowiem Miejska Orkiestra Dęta pod dyr. Marcina Musiaka zaprezentuje muzyczny wybór pieśni niepodległościowych, a Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Historia ludzkich osiągnięć. Dyplomy, świadectwa, zaświadczania z XIX i XX wieku. Wstęp wolny

.


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu