2039032

Odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa

Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa Kościół katolicki obchodzi w piątek po oktawie Bożego Ciała. Z inicjatywy papieskiej jest to także dzień modlitw o świętość kapłanów. Ze względu na rangę uroczystości w piątek, 10 czerwca, nie obowiązuje pokutna praktyka wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Główna zasługa w rozpowszechnieniu kultu Najświętszego Serca przypadła św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647-1690) z klasztoru wizytek w Paray-le-Monial.

12 obietnic Jezusa dane za pośrednictwem św. Małgorzaty Marii Alacoque tym, którzy czcić będą Moje Serce Najświętsze:

• Dam im wszystkie łaski potrzebne w ich stanie.
  • Zgoda i pokój będą panowały w ich rodzinach.
  • Będę ich pocieszał we wszystkich ich strapieniach.
  • Będę ich bezpieczną ucieczką za życia, a szczególnie przy śmierci.
  • Wyleję obfite błogosławieństwa na wszystkie ich przedsięwzięcia.
  • Grzesznicy znajdą w mym Sercu źródło nieskończonego miłosierdzia.
  • Dusze oziębłe staną się gorliwymi.
  • Dusze gorliwe dojdą szybko do wysokiej doskonałości.
  • Błogosławić będę domy, w których obraz mego Serca będzie umieszczony i czczony.
  • Kapłanom dam moc kruszenia serc najzatwardzialszych.
  • Imiona tych, co rozszerzać będą to nabożeństwo, będą zapisane w mym Sercu i na zawsze w Nim pozostaną.
  • Przyrzekam w nadmiarze miłosierdzia Serca mojego, że wszechmocna miłość moja udzieli tym wszystkim, którzy komunikować będą w pierwsze piątki przez dziewięć miesięcy z rzędu, łaskę pokuty ostatecznej, że nie umrą w stanie niełaski mojej ani bez sakramentów i że Serce moje stanie się dla nich bezpieczną ucieczką w godzinę śmierci.
W piątek 10 czerwca 1675 r., po oktawie Bożego Ciała, miało miejsce ostatnie objawienie Jezusowego Serca świętej Małgorzacie Marii Alacoque. Jezus powiedział do niej:

„Oto Serce, które tak bardzo umiłowało ludzi, że nie szczędziło niczego aż do zupełnego wyniszczenia się dla okazania im miłości, a w zamian za to doznaje od większości ludzi tylko gorzkiej niewdzięczności, wzgardy, nieuszanowania, lekceważenia, oziębłości i świętokradztw, jakie oddają mu w tym Sakramencie Miłości. Dlatego żądam, aby pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto ku czci Mojego Serca i na wynagrodzenie Mi przez komunię i inne praktyki pobożne zniewag, jakich doznaję”.

W naszym kościele będą odprawiane Msze Święte:

w piątek 8.06 o godz.:

6.00, 7.30, 9.00, 10.30 i 18.00

Suma Odpustowa

w niedzielę 10.06 o godz.: