facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

1808089

Dziś:

314


W tym tygodniu:

2026


W tym miesiącu:

10361


Odpusty za zmarłych


Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 lub 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który mo­że być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązują­cych przepisów mogą uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia.

W czasie nawiedzania świątyni należy od­mówić „Ojcze nasz” i „Wierzę”, oraz trzeba wypełnić in­ne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego.

 

Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajm­niej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cier­piące; odpust ten w dniach: od 1 do 8 listopada (włącz­nie) jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.

 

_mg_9417


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu