facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

1

Dziś:

1


W tym tygodniu:

1


W tym miesiącu:

1


Pielgrzymka śladami libańskich Świętych – Marouna, Charbela, Hardiniego i Rafqi


Parafia NSPJ w Nowym Targu zaprasza na pielgrzymkę:

Śladami libańskich świętych – Marouna, Charbela, Hardiniego i Rafqi

TERMIN: 2-10 lipca 2019

Dzień 1
Warszawa – Bejrut. Spotkanie na lotnisku w Warszawie, przelot z przesiadką do Bejrutu w godzinach nocnych, transfer do hotelu, zakwaterowanie, nocleg.

Dzień 2
Annaya – Sanktuarium św. Charbela. Śniadanie, nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: wizyta w pustelni św. Charbela i klasztorze św. Maruna Annaya – grób św. Charbela. Msza św. Powrót do Byblos, wypoczynek na plaży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Sydon – Tyr. Śniadanie, przejazd do Sydonu, zwiedzanie: Zamek Morza (XIII w.), Stare Miasto, targ i fabryka mydła (XV w.) Khan El Franj – karawansaraj (XVII w.). Przejazd do Tyru – nekropolii z czasów rzymskich i bizantyjskich, zwiedzanie: akwedukt i hipodrom (II w n.e.), port i termy rzymskie, starożytne forum. W drodze powrotnej wizyta w Magdouche – sanktuarium Matki Bożej Oczekującej. Msza św. Przyjazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Bejrut. Śniadanie, wyjazd do Bejrutu, zwiedzanie miasta: spacer uliczkami wśród odrestaurowanych budynków, meczetów i kościołów. Przejście na miejsce wykopalisk z czasów rzymskich (I/II w. n.e. – dawne termy, agora, szkoła prawa rzymskiego) oraz zwiedzanie Muzeum Narodowego (Kolos z Byblos, sarkofagi królów z Byblos, Tyru i Sydonu, kolekcja biżuterii fenickiej z III w p. n. e., mozaiki rzymskie i bizantyjskie). Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi spoczywa Hanka Ordonówna. Msza św. Zwiedzanie Naher Kalb – pogańskiego miejsca kultu bożka psa. Znajdują się tam tzw. Stelle – tablice upamiętniające zdobycie tego miejsca przez starożytnych wodzów (min. Faraona Ramzesa II). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Dolina Bekaa – Baalbek. Śniadanie, przejazd do Doliny Bekaa – spichlerza Libanu. Po drodze postój przy grocie mitologicznego Adonisa, który w tym miejscu miał zostać zamordowany. Następnie zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata – Heliopolis (Miasto Słońca) z kompleksem rzymskich świątyń Jupitera, Bachusa i Wenus. Msza św. Przejazd do Kantyny Ksara – słynnej fabryki libańskiego wina, zwiedzanie połączone z degustacją. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Jeita Grotto – Harrisa – Bkerke – Ghazire. Śniadanie, wyjazd do Jeita Grotto – światowej sławy jaskini, którą zwiedza się na dwóch poziomach – górną spacerem, dolną – łodzią. Następnie zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – siedziby Patriarchy Maronitów Przejazd do Harissa – Narodowe Sanktuarium, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Królowej Libanu. Msza św. Ghazire – malownicze górskie miasteczko z zabytkowym klasztorem św. Antoniego Padewskiego (podczas II wojny światowej przebywało tutaj wielu Polaków, miejsce to odwiedził też Juliusz Słowacki). Powrót do hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.

Dzień 7
Becharre – Quadish. Śniadanie, przejazd na północ Libanu do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Diman, letnia siedziba Patriarchy Kościoła Maronickiego. Msza św. Następnie przejazd Doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII i XIII wiecznymi freskami. Wizyta w Bakaa Kafra – miejscu urodzin św. Charbela oraz w Qozahaya – Klasztorze Św. Antoniego Wielkiego.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8
Byblos. Śniadanie, przejazd do Byblos – miasta z V w p.n.e. Zwiedzanie min. Kościoła św. Jana Chrzciciela, teatru rzymskiego, zamku krzyżowców, nawiedzenie Sanktuarium Świętej Rafki – patronki cierpiących i Świętego Hardini – mistrza nowicjatu św. Charbela. Ponowna wizyta w Annaya – pożegnanie ze św. Charbelem w Jego Pustelni i klasztorze św. Maruna. Msza św. Powrót do hotelu, pożegnalna obiadokolacja, nocleg.

Dzień 9
Bejrut – Warszawa. Poczęstunek przed wyjazdem, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, wylot z przesiadką do Warszawy.

Koszt: 790 USD + 2100PLN

Informacje: 

tel. 883 274 036

nspj.nowytarg@gmail.com

Zapisy do 20 października 2018

Świadczenia:
• bilety lotnicze

• autokar do dyspozycji na miejscu
• 8 noclegów w hotelu 3*, w pokojach 2-3 osobowych
• 8 śniadań w formie bufetu i 8 obiadokolacji serwowanych
• opieka pilota/przewodnika w języku polskim
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• codzienna Msza św.
• opieka duchowa kapłana
• ubezpieczenie KL i NNW, bagażu i od chorób przewlekłych
• system Tour Guide

Cena nie obejmuje:
• dopłaty do pokoju 1-osobowego (250 USD)
• napiwków dla obsługi hotelowej oraz przewodników miejscowych (40 USD)
• napojów do obiadokolacji
• wydatków osobistych

Ważne informacje:
• cena wyjazdu zawiera składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
• uczestnicy wyjazdu nie mogą posiadać izraelskich stempli w paszporcie, jeżeli są takie stemple należy wymienić paszport
• paszport jest powinien być ważny minimum 6 miesięcy od daty zakończenia wyjazdu
• organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od: pogody, kondycji uczestników oraz godzin otwarcia obiektów, a także od zaistniałej sytuacji w czasie trwania koszt pielgrzymki może ulec małej korekcie ze względu na niestabilny rynek paliw


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu