facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

1996235

Dziś:

216


W tym tygodniu:

216


W tym miesiącu:

10761


Szlakiem świętego Pawła – samolotowa pielgrzymka do Grecji


Serdeczne zapraszamy na pielgrzymkę do Grecji –  „Szlakiem świętego Pawła”, która odbędzie się w dniach od 28.01 – 4. 02. 2017.  Zapisy do 15 listopada. Informacje: tel. 795 711 137

ATENY – DELFY – KALAMBAKA –  METEORY – FILIPPI – KAVALA – THESSALONIKI – WERIA – TERMOPILE – KORYNT

pielgrzymka

DZIEŃ 1: Polska –  Ateny

Około godziny 16:00 spotykamy się na lotnisku Warszawa Okęcie. Odprawa paszportowo- bagażowa. Odlot z Warszawy do Aten o godz. 18:00. Lądowanie w Atenach o godzinie 21:40. Przejazd do hotelu w Atenach. Zakwaterowanie, obiadokolacja (zimna płyta), nocleg.

DZIEŃ 2: Delfy,  Kalambaka

Rano po śniadaniu przejedziemy do Delf, gdzie zobaczymy ruiny pogańskiego sanktuarium Apollina. Tu zgodnie z wierzeniami starożytnych Greków Pytie przepowiadały przyszłość. Następnie przejedziemy w kierunku Meteorów. Zakwaterowanie w hotelu w Kalambace pod Meteorami, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: Meteory, Kavala

Rano Msza św. w Kalambace. Po śniadaniu przejedziemy do Meteorów. Zobaczymy słynne klasztory greckie, „zawieszone w chmurach”, spośród których najstarsze powstały w IX w. Następnie przejedziemy do Kavali, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: Filippi,

Rano po śniadaniu zwiedzanie Filippi, pierwszego europejskiego miasta, w którym Ewangelię głosił św. Paweł. Zobaczymy również miejsce nad pobliską rzeczką Angista, gdzie św. Paweł udzielił pierwszego w Europie chrztu. Msza św. Wieczorem przejedziemy do hotelu w okolicach Thessalonik, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: Thessaloniki, Weria

Rano po śniadaniu zwiedzimy w Thessalonikach Bazylikę św.  Demetriusza – największy kościół Grecji, słynną Białą Wieże, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę. Następnie zatrzymamy się w Werii czyli starożytnej Berei, gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Salonik. Msza św. Wieczorem powrót do hotelu w okolicach Thessalonik, zakwaterowanie, obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6: Termopile,  Ateny

Rano po śniadaniu wyjedziemy w kierunku Aten. Krótki postój w Termopilach, miejscu słynnej bitwy z Persami. W Atenach zwiedzimy tego dnia Stadion Olimpijski, Parlament oraz nowe dzielnice miasta. Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w  hotelu, obiadokolacja, nocleg. Tego dnia będzie możliwość uczestniczenia w wieczorze greckim w jednej z ateńskich tawern.

DZIEŃ 7: Ateny,  Korynt

Po śniadaniu przejedziemy do Koryntu – miejsca gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Podziwiać będziemy ruiny Koryntu, który jest pozostałością największej rzymskiej aglomeracji na terenie Grecji. Dalej przejazd do Aten. Msza św. w Katedrze św. Dionizego Areopagity. Zobaczymy Wzgórze Akropolu, Areopag i Muzeum Akropolu. Po południu udamy się Wieczorem powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. 

DZIEŃ 8: Ateny – Polska

Przelot z Aten do Polski w godzinach rannych. Wylot z Aten o godz. 15:50. Przylot do Warszawy o godz. 17:35. Zakończenie Pielgrzymki.

pielg2

ŚWIADCZENIA:

  • Przelot na trasie Warszawa – Ateny – Warszawa,
  • Transfery autokarem w Grecji (klimatyzacja, barek, video, nowoczesne rozkładane fotele)
  • 7 noclegów w hotelach ***
  • Wyżywienie 2 razy dziennie (7 śniadań, 7 obiadokolacji)
  • Ubezpieczenie Signal Iduna: KL (15 000 EUR) i NNW (7 000 PLN), bagaż (800 PLN);
  • Opieka doświadczonego pilota,
  • Program w czasie Pielgrzymki,
  • Codzienna Msza św.
  • Podatek Vat.

 

UWAGA! Cena nie obejmuje:

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i obowiązkowych przewodników lokalnych (około 100 euro/os. + wieczór grecki około 35 euro/os.),  napoi do obiadokolacji, transferu na / z lotniska w Warszawie

Oferta cenowa została przygotowana na podstawie dostępności miejsc w liniach lotniczych i hotelach w dniu 05.10.2016. Żadne rezerwacje nie zostały dokonane. Linie lotnicze RYANAIR nie przyjmują rezerwacji wstępnych, czasowych, które od razu gwarantowałyby stałą cenę przelotu. W momencie wpłaty zaliczki przez grupę, bilety są rezerwowane i wówczas potwierdzana jest cena imprezy.

Zaliczka – po 1000 zł / os  płatna w dniu zapisu.

Ponieważ wycenę programu przygotowujemy z dużym wyprzedzeniem czasowym względem jego realizacji, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w przypadku wzrostu cen paliwa, opłat lotniskowych, itp. może zdarzyć się, że cena ulegnie zmianie. Na miesiąc przed wylotem linie lotnicze aktualizują koszty przelotu – co może wpłynąć na cenę.

 

Zapisy do 15 listopada.

Informacje: tel. 795 711 137

 

UWAGA!

B.P. „ORLANDO TRAVEL” nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze.

W przypadku zmiany godzin przelotów B.P. Orlando Travel zastrzega sobie możliwość zmian w programie.


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu