facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

2012868

Dziś:

653


W tym tygodniu:

2970


W tym miesiącu:

10159


VII Tydzień Wychowania


W niedzielę 10 września rozpoczyna się VII Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja Wychowawczynią pokoleń”

Tydzień Wychowania to inicjatywa Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski i Rady Szkół Katolickich. Na tę okoliczność przygotowywane są pomoce katechetyczne dostępne na stronie, a także płyta z prelekcjami; księża biskupi wystosowują list pasterski.

Tydzień Wychowania jest obchodzony we wrześniu każdego roku. Strona Tygodnia Wychowania działa przez cały rok, prezentując materiały przydatne w misji nauczycieli, wychowawców, rodziców, katechetów i tych wszystkich, którym prawdziwy i pełny rozwój dzieci i młodzieży leży na sercu.

Inicjatywa Tygodnia Wychowania została pomyślana jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, jako forma zwrócenia uwagi wszystkich ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania jako pomoc w szukaniu prawdy, która powinna być fundamentem wychowania.

Minione Tygodnie przebiegały pod następującymi hasłami:

I Tydzień Wychowania, 12-18 września 2011

Wszyscy zacznijmy wychowywać

II Tydzień Wychowania, 16-22 września 2012

Wychowywać… ale jak?

III Tydzień Wychowania, 15-21 września 2013

Wychowujmy do wartości. Aby budowali życie na skale

IV Tydzień Wychowania, 14-20 września 2014

Prawda fundamentem wychowania.

V Tydzień Wychowania, 13-19 września 2015

Wychowywać do pełni człowieczeństwa.

VI Tydzień Wychowania, 11-17 września 2016

Miłosierni jak Ojciec.

VII Tydzień Wychowania, 10-16 września 2017

Maryja wychowawczynią pokoleń.

© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu