facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

New title

1416
Visitors Today
591546
Total Visitors

XXIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” 2020


XXIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda”

Zakopane – Ludźmierz

 

6 czerwca 2020r. (sobota)

Pod hasłem:

„Nie mów fałszywego świadectwa…”

 

W 23. rocznicę apostolskiej wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Podhalu, zachęcamy do duchowego włączenia się w pieszą pielgrzymkę szlakiem papieskim z Zakopanego do Ludźmierza w dniu 6 czerwca (sobota).

Niestety z powodu panującej pandemii koronawirusa pielgrzymka nie odbędzie się w takim wymiarze jak zawsze i nie ma żadnych zapisów na pielgrzymkę. Trasę w tym roku pieszo przejdzie skromna delegacja przedstawicieli z poszczególnych grup.

Mamy ogromną prośbę, aby nie dołączać się do tej delegacji na trasie. Będzie można natomiast stać wzdłuż trasy pielgrzymki, zachowując bezpieczną odległość, w maseczkach. Poszczególne etapy wędrówki, śpiew, modlitwy, konferencje i podawane intencje, złożone wcześniej przed pielgrzymką, będzie można śledzić przez transmisję TV Podhale.

Tegoroczna pielgrzymka w tym skromnym wymiarze niech będzie wyrazem wdzięczności Bogu i czasem modlitwy w naszych domach, w roku 100. rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II.

 

Przejście delegacji:

 

  • 7:00 Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej Zakopane–Krzeptówki rozesłanie delegatów
  • 7:30 – Przejście trasą: Zakopane–Krzeptówki, Kościelisko Salamandra, Gubałówka, Furmanowa, Ząb, Bustryk, Sierockie, Bańska Wyżna, Bańska Niżna, Szaflary, Maruszyna, Ludźmierz
  • 18:00 Msza Św. koncelebrowana w bazylice Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu w której możemy uczestniczyć!!!

W tym czasie łączmy się duchowo z wędrującymi przedstawicielami tradycyjnych czterech grup pielgrzymki, by o godz. 18:00 uczestniczyć we Mszy Św. przy bazylice. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy identyfikator pielgrzymkowy.

Przejście delegacji trasą pielgrzymki będzie transmitowane przez TV Podhale na stronie fb parafii Ludźmierz.

 

Komandorem pielgrzymki jest Marek Skrzypek we współpracy z Rycerzami Kolumba oraz Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, reprezentowane przez kustosza ks. Jerzego Filka.


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu