facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

1

Dziś:

1


W tym tygodniu:

1


W tym miesiącu:

1


XXXVII Piesza Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę


Zapraszamy do udziału w XXXVII Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 23-31 lipca pod hasłem „STRUMIENIU ODSŁOŃ MI TAJEMNICĘ SWEGO POCZĄTKU”

Nie masz planów na wakacje, chcesz poznać życie z innej strony?  – Chcemy zaproponować Ci spędzenie dziewięciu dni na modlitwie, zabawie i w towarzystwie wspaniałych ludzi. Poznaj bliskość Boga i człowieka i dołącz do nas, przeżyj niezapomniane rekolekcje w drodze. 

Zapisy i informacje

Pielgrzymi góralskiej pielgrzymki pielgrzymują w czterech grupach: Bachledówka, Nowy Targ, Rabka i Orawa.
 
Opłata wpisowa to 80 zł – dorośli i młodzież powyżej 15 lat, oraz  70,- zł., dzieci i młodzież do piętnastego roku życia. Jak co roku każdy zostanie wyposażony w „zestaw pielgrzyma” – śpiewnik, znaczek, legitymacja, chusta, smycz. W ramach opłaty wpisowej wszyscy pielgrzymi zostaną również objęci ubezpieczeniem. W miejscowościach, gdzie noclegi będą zlokalizowane w szkołach, remizach prosimy również aby każdy był przygotowany na uiszczenie drobnej ofiary za nocleg 10 zł. Przy zapisach prosimy o podawanie numeru pesel. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do posiadania zgody rodzica/opiekuna na udział w pielgrzymce. Stosowne oświadczenie do podpisu przez rodzica znajduje się w przewodniku, który każdy otrzyma. Zapisów można dokonywać na w kancelarii parafii NSPJ w godzinach urzędowania, w niedzielę 15.07 po wszystkich Mszach Świętych lub za pomocą formularza elektronicznego. 
Bagaże podpisane oddajemy na samochód, który będzie podstawiony w dniu wyjścia na parkingu od godziny 7.15. 
Na Jasną Górę wchodzimy w dniu 31 lipca ok. godz. 13:00. Msza Św. na zakończenie odbędzie się w Bazylice o godz. 14:30, której to przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zachęcamy również do pozostania na Apel Jasnogórski w Kaplicy Cudownego Obrazu o godz. 21:00, który w tym roku poprowadzą górale.
Jak co roku organizowany będzie autokar powrotny ok. godziny 22:00 (po Apelu Jasnogórskim). Deklarację chęci skorzystania z powrotu prosimy złożyć w momencie zapisów lub na trasie pielgrzymki. Szczegóły na temat powrotu będą również podawane na trasie.

© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu