facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

1749960

Dziś:

29


W tym tygodniu:

925


W tym miesiącu:

21003


Dawni duszpasterze


Proboszczowie

 

Ks. Ryszard 1327    
Ks. Jan 1335    
Ks. Jan 1410    
Ks. Paweł 1455    
Ks. Piotr 1500    
Ks. Stanisław 1543    
Ks. Feliks Rabroczki 1543 1564  
Ks. Jan Krakowski 1564    
Ks. Grzegorz z Tylmanowej 1579    
Ks. Marcin Łopatowic 1610 1623  
Ks. Stanisław Kołczyński 1623    
Ks. Andrzej Gawłowicz 1628 1644  
Ks. Andrzej Bytomski 1646 1673  
Ks. Jan Ratułowski 1673 1675  
Ks. Jan Kazimierz Rubinkowski 1675 1693  
Ks. Jan Franciszek Strzeżański 1693    
Ks. Stanisław Reklewski   1714  
Ks. Mikołaj Latkowski 1714 1726  
Ks. Michał Gazdzicki 1726 1761  
Ks. Józef Kazimierz Sawicki 1761 1789  
Ks. Szymon Zamojski 1789 1805  
Ks. Ignacy Machajski 1805 1829  
Ks. Walenty Rokicki 1829 1873  
Ks. Ferdynand Muchowicz 1873 1891 +10.08.1891
Ks. Michał Wawrzynowski 1892 29.11.1925 +29.11.1925
Inicjator budowy kościoła
Ks. Franciszek Karabuła 30. 01. 1926 04.04.1945 +04.04.1945
Ks. Józef Dyba 13. 04. 1945 03.09.1965 +03.09.1965
Ks. Marian Stawarz 28. 08. 1966 02.12.1975 +02.12.1975
Ks. Franciszek Juraszek 20. 01. 1976 03.03.2001 + 10.03.2009
Ks. Kazimierz Mynarski 04. 03. 2001 30.06.2009  
Ks. Stanisław Strojek 01. 07. 2009  

Księża współpracownicy

KSIĘŻA LATA POSŁUGI OBECNIE
MATUSZYK Ryszard
30.08.2012 – urlop zdrowotny
GACEK Jan
30.08.2012 – kapelan ZP
KILANOWICZ Ryszard 30.08.2012 –
WOJDAN Mariusz 26.08.2010 –
NIEWIEDZIAŁ Mirosław 26.08.2009 –
URBAŃCZYK Józef
26.08.2009 – wizytator
DZIUBA Mariusz 26.08.2007 – 30.06.2012 Zakopane – św. Krzyża /proboszcz/
KONIORCZYK Leszek
20.09.2006 –
LITWA Krzysztof 26.08.2005 – 25.08.2009 Rzeszotary
HOLLA Stanisław 26.08.2003 – 25.08.2009 Wola Filipowska
DUDA Andrzej 26.08.2003 – 30.06.2010 Biskupice /proboszcz/
PIWOWARCZYK Robert 26.08.2000 – 25.08.2003 Kraków – Bazylika Mariacka
KOWALSKI Sławomir 26.08.2000 – 26.08.2006 Myślenice – Narodzenia  NMP
MIREK Lesław 26.08.1998 – 26.08.2005 dyr. „Księżówki” – Zakopane
SZYDŁOWSKI Józef 26.08.1997 – 01.07.2006 Facimiech – Pozowice /proboszcz/
KIEBUŁA Wiesław 26.08.1997 – 25.08.2003 Kraków – św. Kazimierz
STOPIAK Janusz 26.08.1996 – 26.08.2000 Zubrzyca Górna
PAWLAK Andrzej 26.08.1996 – 26.06.2000 Niedzica /proboszcz/
KOZIOŁ Krzysztof 26.08.1996 – 26.08.2000 Balin-Chrystusa Króla /proboszcz/
RZEPA Janusz /wizytator katechet./
26.08.1995 – 30.06.2012 Miętustwo /proboszcz/
CAPUTA Andrzej 26.08.1995 – 25.08.2007 Kraków – os.Kalinowe
ŚLĘCZKA Andrzej 26.08.1994 – 26.08.1996 Diec. Bielsko-Żywiecka
DOBRZYŃSKI Andrzej 26.08.1993 – 26.08.1995 Uniwersytet Papieski, Sanktuarium BM
BABICKI Leszek 26.08.1993 – 26.08.1998 Brzącowice-MB Królowej Polski /proboszcz/
CAPIAK Stanisław 25.08.1991 – 26.08.1996 Słowacja – Krasno

/proboszcz/

KUBANI Paweł 25.08.1992 – 26.08.1994 Kraków – św. Krzyża /proboszcz/
JAKUBIEC Jan 26.08.1990 – 26.08.1996 Ostrowsko-św. Michała Archanioła /proboszcz/
BARGIEL Jerzy 26.08.1990 – 26.08.1997 Bębło-Miłosierdzia Bożego

/proboszcz/

KNAPIK Andrzej 26.08.1989 – 26.08.1990 Kraków – Tyniec
BERCAL Stanisław 26.08.1989 – 26.08.1993 Trzebinia-Ap. Piotra i Pawła /proboszcz/
PIASECKI Józef 21.08.1988 – 26.08.1997 Zakopane – Najśw. Rodziny
BANASIK Adam 21.08.1988 – 26.08.1989 Ślemień /proboszcz/
PAŚKO Henryk 23.08.1987 – 01.02.2002 Nowy Targ – Bór, św. Jadwigi królowej

/proboszcz/

GUZIK Wojciech 23.08.1987 – 26.08.1993 Wola Batorska

/proboszcz/

WĄTROBA Stanisław 24.08.1986 – 24.08.1992 Kraków – Os. Gotyk

/proboszcz/

THEN Grzegorz 01.02.1985 – 21.08.1988 Diec. Bielsko-Żywiecka
KOPEĆ Krzysztof 29.06.1984 – 26.08.1989 Zakrzów

/proboszcz/

BEDNARZ Antoni 29.06.1984 – 22.08.1987 Kraków –

Podgórze /proboszcz/

KAZNOWSKI Jacek 26.06.1982 – 23.08.1986 Śleszowice-MB Częstochowskiej /proboszcz/
ULMANIEC Władysław 17.06.1978 – 22.08.1987 Luborzyca-Podwyższenia Krzyża św.

/proboszcz/

CYGAL Edward 17.06.1978 – 24.06.1984 Skrzypne

/proboszcz/

BEDNARZ Wacław 12.02.1978 – 24.06.1984 Wiśniowa-św. Marcina

/proboszcz/

GÓRECKI Franciszek 12.06.1977 – 02.08.2002 + 2.08.2002 r.
KANIA Józef 15.06.1975 – 22.08.1977 Wola Radzisz.

/emeryt/

MACUDA Wiesław 19.06.1977 – 19.01.1985 Kraków – NH, św. Brata Alberta /proboszcz/
KAŁAMACKI Piotr 19.06.1977 – 03.07.1978 + 9.05.2000 r.
JĘDRZEJOWSKI Józef 19.06.1977 – 14.07.1978 Czarnochowice

/emeryt/

OBYRTACZ Józef 30.06.1976 – 26.06.1982 Jeziorzany

/proboszcz/

LICHOSYT Karol 02.07.1974 – 19.06.1977 Dom Em., Maków P.
SAŁUGA Bronisław 22.06.1974 – 19.06.1977 Diec. Sosnowiecka
KOZIANA Stanisław 22.06.1974 – 10.06.1976 Diec. Bielsko-Żywiecka
BISKUP Stanisław 25.06.1972 – 12.06.1975  
PIOSEK Michał 26.06.1971 – 22.06.1974 +25.11.1993 r.
PACWA Franciszek 26.06.1971 – 22.06.1974 Dom Em., Swoszowice
ŚLAZYK Józef 26.06.1971 – 31.01.1978 Dom Em., Swoszowice
FABIA Wiktor 01.07.1970 – 01.07.1974 + 29.01.2004 r.
PACIOREK Władysław 01.10.1970 – 25.09.1975 + 16.01.1991 r.
JURASZEK Marian 29.06.1969 – 28.06.1971 Kasina Wlk.

/emeryt/

ŻUREK Jacek 06.09.1969 – 26.06.1971 Kraków – Baz. Mariacka,

Uniwersytet Papieski

BRODA Stanisław 05.07.1968 – 11.07.1970 Dom Em., Maków P.
GACEK Czesław 29.06.1968 – 01.02.1972 diec. bielsko-żywiecka
CHOJNACKI Adolf 20.08.1967 – 04.07.1968 + 22.03.2001 r.
CHMIELIŃSKI Franciszek 10.09.1966 – 26.06.1969 Diec. Sosnowiecka
WĄCHAL Ludwik 25.08.1966 – 28.061969 Dzianisz

/emeryt/

KUBICA Kazimierz 20.08.1965 – 05.09.1968  
BOBEŁ Franciszek 20.08.1965 – 20.08.1967 Lubień

/emeryt/

PONURSKI Ludwik 01.08.1964 – 20.08.1965  
SZYCHOWSKI Zbigniew 01.08.1963 – 03.09.1966 Diec Bielsko-Żywiecka
SOJKA Krzysztof 01.08.1963 – 20.08.1965 + 3.10.1992 r.
SOŁTYSIK Antoni 01.08.1963 – 28.06.1988 Kraków – św.Mikołaj

/emeryt/

OKRZESIK Antoni 10.08.1962 – 31.07.1963 Kraków – św.Wojciech /rektor/
MARCZAK Józef 15.05.1962 – 31.07.1963 + 6.11.2002 r.
WANAŁOWICZ Józef 01.12.1961 – 15.05.1962  
GŁÓD Jan 18.08.1961 – 31.07.1964 Kraków – Wzg. Krzesł.

/emeryt/

CHOWANIEC Franciszek 18.08.1961 – 01.10.1970 Kraków – Dom Księży

Ruch Światło-Życie

KUCHARSKI Michał 10.02.1961 – 20.08.1966  
BEDNARCZYK Franciszek 08.10.1960 – 18.08.1961  
JASIECZKO Zenon 25.08.1960 – 30.11.1961  
MYDLARZ Stanisław 25.08.1960 – 31.07.1963  
ROGOWIEC Andrzej 25.08.1960 – 10.02.1961 + 26.12.1995 r.
CIEŚLAR Kazimierz 26.08.1959 – 10.08.1962  
JASIŃSKI Jan 29.10.1958 – 25.08.1960 + 26.06.1998 r.
GÓRECKI Franciszek 15.09.1958 – 18.08.1961 + 2.08.2002 r.
WOLAK Marian 21.08.1958 – 25.08.1960 Sidzina

/emeryt/

GORYL Władysław 21.08.1958 – 25.08.1960  
SIWEK Władysław 18.08.1957 – 18.08.1958 + 2.08.86
WYSZOGRODZKI Stefan 21.03.1957 – 25.08.1959 + 1.02.1998 r.
LISSEWSKI Kazimierz 20.10.1956 – 15.09.1958  
ZALARSKI Tadeusz 27.11.1951 – 12.11.1957 + 4.05.1991 r.
KOWALCZYK Jan 10.08.1950 – 20.11.1951  
WALEŃ Andrzej 15.12.1949 – 23.05.1956  
ANTOSZ Henryk 06.04.1948 – 10.08.1950 + 24.08.1994 r.
PĘDZIWIATR Józef 01.05.1946 – 28.08.1948 +
PIEKARZ Edward 14.08.1943 – 30.04.1946 + 17.09.2004 r.
SZYBOWSKI Jan 01.02.1944 – 10.10.1948 + 4.03.1992 r.
BAL Stanisław 16.08.1943 – 04.09.1965 + 16.07.1985
KUKWISZ Stefan 14.08.1943 – 10.07.1945 +
KOCHAN Józef 18.08.1941 – 19.08.1943 +17.08.2004 r.
KUDELSKI Stanisław 01.09.1940 – 18.08.1941 +
PILCHOWSKI Włodzimierz 10.05.1940 – 31.08.1940 +
KREJCZA Leon 01.09.1939 – 31.10.1958 +23.03.1997 r.
ORZECHOWSKI Władysław 01.08.1939 – 01.09.1939 +
GĄSIENICA Jan Zgromadzenie XX. Misji  
KRZYWANEK Konstanty 20.08.1937 – 18.01.1938 +13.03.1991 r.
WOLNY Jan 18.08.1936 – 10.05.1940 +
BODZEK Władysław 10.08.1933 – 18.08.1936 +
CZARNIAK Mieczysław 03.11.1931 – 10.08.1933 +
FOX Stanisław 17.08.1931 – 02.01.1934 +
GRABOWSKI Stanisław 18.08.1930 – 17.08.1931 +
ZAGRODZKI Adolf 17.08.1929 – 14.08.1931 +
PYZIA Edward 17.08.1928 – 17.08.1929 +
OLECH Ludwik 08.11.1927 – 16.08.1929 +
DĄBROWSKI Stanisław 01.08.1926 – 08.11.1927 + 14.09.1979
BARTOSIK Wojciech 15.02.1923 – 13.08.1927 +
PYTEL Władysław 1919 – 1923 +
RYBA Władysław 1918 – 1923 +
WOJDYŁA Wawrzyniec 1916 – 1919 +
MAZANEK Stanisław 1915 – 1918 +

 

Księża pochodzący z naszej parafii
Ks. ur, rok święceń obecna parafia
Ks. Stanisław Klocek 1916, 1952 diec. kielecka
Ks. Józef Nikiel 1928, 1954 diec. łódzka, emeryt
Ks. Grzegorz Cekiera 1940, 1964 Kraków – Prądnik Czerwony, emeryt
Ks. Tadeusz Kubowicz 1943, 1968 + 2010
ks. Zbigniew Książkiewicz 1945, 1971 Krzczonów, proboszcz
Ks. Andrzej Fryźlewicz 1954, 1979 Kuria Metropolitarna                       Kapituła Wawelska
Ks. Paweł Skowron 1955, 1980 Chabówka, proboszcz
Ks. Jan Fryźlewicz 1956, 1982 Naprawa, proboszcz
ks. Franciszek Florczyk 1956, 1981 USA, Chicago
Ks. Kazimierz Kubat SDS 1956, 1982 Kanada; Edmonton
ks. Stanisław Rams 1961, 1986 Bęczarka, proboszcz
o. Stanisław Kokowicz OSPPE 1959, 1986 + 2006r.
Ks. Bogusław Batkiewicz 1962, 1988 Brazylia, Rio de Janeiro
Ks. Marek Holota 1963, 1989 Radwanowice, proboszcz
Ks. Marian Dziubas 1964, 1989 Groń-Leśnica, wikariusz
Ks. Aleksander Smarduch 1966, 1991 diec. bielsko-żywiecka, proboszcz
Ks. Mieczysław Szlaga 1966, 1991 Białka Tatrzańska, wikariusz
Ks. Piotr Mozdyniewicz 1969, 1994 USA, Colorado, wikariusz
Ks. Dariusz Guziak 1970, 1994 Seminarium – o. duchowny
Ks. Adam Gabryś 1969, 1996 Kraków – Prokocim, wikariusz
Ks. Wojciech Dzioboń 1972, 1997 , wikariusz
Ks. Wojciech Mozdyniewicz 1971, 1997 Kraków – Arka Pana,
o. Piotr Marszałkiewicz OFMConv 1962, 1993 Lewocza
o. Jakub Lasyk OFMBern 1967, 1993 Lublin
o. Jerzy Twaróg OFMBern 1967, 1993 Argentyna
ks. Piotr Ślemp SDS 1972, 1998 Niemcy
ks. Piotr Worwa SAC 1972, 1999 Sarny
o. Mirosław Górkiewicz OSPPE 1976, 1999 Częstochowa – Jasna Góra
ks. Marcin Borowicz 1974, 2002 Czarny Dunajec, wikariusz
ks. Paweł Ferko OCD – ,2003 Czerna
ks. Jacek Orzechowski 1976, 2003 diec. sosnowiecka
ks. Paweł Kummer 1979, 2004 Kraków, Studia i praca UPJPII
ks. Marcin Garbacz 1978, 2004 USA, Dakota
ks. Bartłomiej Stanowski OCD 1976, 2006 USA
ks. Tomasz Plewa 1981, 2006 Zembrzyce, wikariusz
ks. Paweł Obst 1980, 2007 Bielice, wikariusz; diec. szczczecińsko – kamieńska
ks. Wojciech Łoś 1984, 2008 Kraków, św. Józef os. Kalinowe
ks. Dawid Król; 1986, 2011 Rzozów
ks. Jarosław Sułkowski; 2012 Kielce – Masłów, wikariusz
dk. Krzysztof Porosło; , 2013 Kraków, św. Józef os. Kalinowe

© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu