17 września 2017

Homilia ks. Kazimierza Kubata SDS

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
Środa – wspomnienie św. męczenników koreańskich,
Czwartek – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty;
Piątek – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;
Sobota – wspomnienie św. Ojca Pio, zakonnika.

Dzisiaj o godzinie 14.20 w kościele spotkanie rodziców dzieci z klas III, które przystąpią do I Komunii św. w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.

Msza Święta w kaplicy przy ul. Szaflarskiej będzie we wtorek o 16.00

Krąg Biblijny będzie w czwartek po wieczornej Mszy Świętej

W tym tygodniu odbędą się spotkania gimnazjalistów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Dziś po Mszach św. zapraszamy uczniów klas III gimnazjum do zapisania się w zakrystii na listę do poszczególnych grup formacyjnych. Uczniów klas 7 Szkoły Podstawowej zapraszamy w poniedziałek a uczniów klas II Gimnazjum w środę na Mszę św. i spotkanie o godz. 18.00.

Nasza Parafia wraz z całym dekanatem w dniu 22 września br. pielgrzymuje do Łagiewnik do relikwii w sanktuarium św. Jana Pawła II. Zapisy w zakrystii i kancelarii.

Od poniedziałku do soboty w tym tygodniu po Mszach Świętych o godz. 18.00 w przedsionku kościoła zbierane będą podpisy pod projektem delegalizującym aborcję w Polsce. Swój podpis będzie można złożyć również w przyszłą niedzielę (24 IX) po każdej Mszy Świętej.

Teatr Sporadyczny przy naszej parafii zaprasza na spektakl pana Marcina Kobierskiego „A tu w piątek koniec…” Przedstawienie odbędzie się w niedzielę 24 września 2017 o godz. 19.00 w sali widowiskowej MOKu. Wejściówki odbieramy w zakrystii.

Przed kościołem jest do nabycia wrześniowy jubileuszowy numer „Głosu Serca”, a w nim m. in. następujące artykuły: „10 lat – 100 numerów”, „Modlitwa matki na początku roku szkolnego”, sylwetka Tadeusza Zapiórkowskiego oraz nowi księża w naszej parafii.

Zapraszamy na organizowaną przez naszą parafię pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 10 – 17 lutego 2018. Szczegóły w gablocie, zapisy w zakrystii i kancelarii do końca września.

W gablotce znajdują się ogłoszenia dotyczące:

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp.

Zdzisława Malec, Adama Świerczka i Helenę Kuczaj

indeks

Wszystkich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.