4 Niedziela Wielkiego Postu

Przygotowanie do liturgii niedzielnej

Homilia ks. Kazimierza Kubata SDS

Kalendarz parafialny

Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz św. Katarzyny w Nowym Targu, zapraszają na XVI Drogę Krzyżową ulicami miasta w najbliższy piątek 31 marca. Drogę Krzyżową rozpoczniemy o godz. 19.00 przy naszym kościele, a zakończymy na Rynku. Wcześniej Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.00, dla dorosłych o godz. 17.15.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. O godz. 16.00 wspólnoty naszej parafii zapraszają na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec.

Fundacja im. Adama Worwy zaprasza na prezentacje i ćwiczenia praktyczne sprawowania opieki nad osobami obłożnie chorymi. Odbędą się one w poniedziałek 27 marca o godz. 16.30.

Uczniów klas III gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na spotkania i egzaminy w grupach od poniedziałku do piątku o godz. 18.45 w Domu Katechetycznym.

Msza Święta dla mężczyzn i w intencji mężczyzn w każdy IV wtorek miesiąca, a najbliższa już 28 marca o godz. 18.00. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do aktywnego włączania się oprawę Mszy św.

W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych z Komunią św. przed południem. Wspólnota Różańcowa zaprasza na Różaniec o godz. 17.00 a następnie na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata i na spotkanie w kościele.

Zapraszamy osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na VI Rekolekcje Podhalańskie, będą one w sobotę 1 kwietnia o godz. 20.00 i w niedzielę o godz. 21.00 w naszej świątyni. Szczegóły na plakacie. Nasze parafialne rekolekcje rozpoczną się  w środę 5 kwietnia.

Akcja Katolicka od dzisiejszej niedzieli rozprowadza baranki wielkanocne. Zespół Charytatywny rozpoczyna zbiórkę żywności, która rozdana zostanie potrzebującym w paczkach świątecznych. Kosz na żywność jest wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Niepokalanej. W przyszłą niedzielę Oaza Dzieci Bożych rozprowadzać będzie  wielkanocne kartki świąteczne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na działalność grupy.

Zapraszamy do całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej świątyni. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będzie w naszym kościele nocna adoracja Najświętszego Sakramentu w godz. 20.00-6.30. Szczegóły i informacje są na plakatach w gablotkach i na ulotkach przy wejściach do kościoła.

W naszej parafii, w każdą środę w godz. 16.30 do 18.00 w salce domu katechetycznego, doradcy podatkowi bezpłatnie pomagają wypełnić i rozliczyć zeznania podatkowe PIT 2016.

Komunikat Rady Ekonomicznej: Informujemy, że w miesiącu marcu na cele inwestycyjne złożono na tacę 18 tys. 640 zł., 15 dolarów, 12 euro, na ręce księży 2200 zł, na konto parafialne wpłacono 1670 zł. Bóg zapłać wszystkim za ofiary, modlitwy i wszelką wyrażoną troskę o naszą świątynię. Msza św. w intencji wszystkich wspierających dzieło remontu świątyni i jej zaplecza, jest odprawiana w każdą czwartą środę miesiąca.

W gablotce znajdują się ogłoszenia dotyczące:

• Dnia otwartego w Zespole Szkół Technicznych w Nowym Targu – 31 marca w godz. 9.00-14.00
  • Dnia Otwartego w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 6 w Krakowie dla dzieci niesłyszących
    i słabosłyszących w środę 5 kwietnia,
  • zapisów do bezpłatnych szkół policealnych, zawodowych i dla dorosłych w Centrum Nauki i Biznesu „Żak”,
  • Papieskiej watry na Dziale – 2 kwietnia o 21.00.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy:

Józefa Długopolskiego, Władysława Pardę i Stanisława Szablowskiego

indeks

Wszystkich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.