12 listopada 2017

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
Piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

Serdecznie zapraszamy na koncert „Wieczór Cecyliański”, który odbędzie się dzisiaj w Miejskim Ośrodku Kultury o godz. 16.00-tej. Szczegóły na plakatach.

Kościół powszechny przygotowuje się do zapowiedzianego na przyszłą niedzielę przez papieża Franciszka I Światowego Dnia Ubogich. Nasza parafia włącza się w przeżywanie tego wielkiego wydarzenia. Patronat nad tym dziełem w naszej wspólnocie objęli: Zespół Charytatywny, Rycerze Kolumba oraz Fundacja im. A. Worwy. W każdej wspólnocie, także naszej nie brakuje ludzi potrzebujących pomocy. W przyszłą niedzielę osoby zainteresowane znajdą w Domu katechetycznym w godz. 8 -15 informacje o możliwości bezpłatnych konsultacji medycznych, prawnych, podatkowych, możliwości wypożyczenia sprzętu medycznego. Przez cały tydzień będzie prowadzona zbiórka żywności długoterminowej, kocy, ręczników i pościeli. Kosz wystawiony zostanie przy ołtarzu MB Niepokalanej. W ramach Światowego Dnia Ubogich zapraszamy do współpracy lekarzy, fizjoterapeutów, prawników i wszystkich, którzy mogą zaoferować jakąkolwiek pomoc ubogim. W ramach Światowego Dnia Ubogich Grupa Braterstwa Chorych zaprasza osoby starsze, chore i samotne na Mszę św.  o godz. 13.30 i na spotkanie w Domu Katechetycznym.

W tym tygodniu nabożeństwo za zmarłych codziennie o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

Wspólnota Trzeźwościowa zaprasza członków i sympatyków na spotkania w każdą niedzielę o 18.00, a w najbliższy wtorek na Mszę św. o godz. 18.00.

W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania kandydatów do Bierzmowania. Uczniów klas III Gimnazjum zapraszamy na spotkania w grupach od poniedziałku do piątku o godz. 18.45 w Domu Katechetycznym.

Zapraszamy w III piątek miesiąca na Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Oto jego przebieg: o godz. 00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.30 – Nabożeństwo za zmarłych, o 18.00 – Msza św. W intencji czcicieli Miłosierdzia Bożego i o godz. 20.00 – Nabożeństwo próśb i podziękowań. Po zakończeniu nabożeństwa zapraszamy do nocnej adoracji Najśw. Sakramentu.

W najbliższym czasie pan Kościelny oraz panowie organiści rozniosą do naszych domów poświęcone opłatki wigilijne. Prosimy przyjąć je wraz z najlepszymi życzeniami od całej naszej wspólnoty. Uroczyste poświęcenie opłatków na Mszy św. dziś o godz. 10.30.

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do Lichenia i Torunia w dniach 1 – 2 grudnia na 26. rocz. powstania Radia Maryja. Zapisy w biurze poselskim Edwarda Siarki.

Przed kościołem jest do nabycia listopadowy numer „Głosu Serca”, a w nim „O rzeczach ostatecznych człowieka”, „Msze święte gregoriańskie”, „Portrety zasłużonych nowotarżan”, „Zatrzymać się w ciszy” oraz wydarzenia z życia parafii, Kościoła i naszego miasta.

W gablotce znajdują się ogłoszenia dotyczące:
akcji okulary dla Afryki – do zakrystii przynosimy okulary „plusy” i „minusy” oraz przeciwsłoneczne w dobrym stanie, które zostaną przekazane potrzebującym w Afryce.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śpAnnę Żółtek i Kazimierza Pajerskiego.

indeks

Wszystkich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.