Niedziela Miłosierdzia

Kalendarz parafialny

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – uroczystość św. Wojciech, biskupa i męczennika, patrona Polski,
Wtorek – święto św. Marka, ewangelisty. W tym dniu o godz. 6.15 tradycyjna procesja z kościoła pod Golgotkę, w czasie której modlić się będziemy o dobre urodzaje.
Sobota – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

Z racji Niedzieli Miłosierdzia zapraszamy dziś o godz. 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W odpowiedzi na wezwanie papieża Franciszka dzisiaj po Mszach Świętych Rycerze Kolumba zbierają ofiary na rzecz poszkodowanych w wojnie domowej w Syrii.

W tym tygodniu odbędą się spotkania gimnazjalistów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Uczniów klas III Gimnazjum zapraszamy na spotkania grupach od poniedziałku do piątku o godz. 18.45 w Domu Katechetycznym.

Zapraszamy na Mszę Świętą dla mężczyzn i w intencji mężczyzn we wtorek 25 kwietnia o godz. 18.00.

We wtorek o godz. 19.30 w auli domu katechetycznego odbędzie się spotkanie rodziców scholi, ministrantów i ODB. Serdecznie zapraszamy.

Krąg Biblijny będzie w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

Droga światła w piątek po wieczornej Mszy świętej. We wszystkie piątki zapraszamy do nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. 20.00-06.30.

W przyszłą niedzielę – 30 kwietnia o godz. 14.20 spotkanie rodziców dzieci I-komunijnych w kościele.

Rocznica I Komunii Św. odbędzie się 14 maja o godz. 10.30. Próba w kościele 11 maja o godz. 15.30.

Trwa peregrynacja Różańca w rodzinach naszej Parafii. Jest ona upamiętnieniem 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie i 20. rocznicy modlitwy św. Jana Pawła II w Ludźmierzu. Wszystkie osoby, które pragną przyjąć  Różaniec w swoich domach prosimy o zapisanie się w zakrystii.

W przyszłą niedzielę przypada Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. W naszej świątyni Słowo Boże będzie uroczyście czytane w godz. od 15.00 do 17.00. Zapraszamy wszystkich do słuchania a chętnych do czytania prosimy o zapisanie się w zakrystii.

W gablotce znajdują się ogłoszenia dotyczące:

• koncertu charytatywnego na rzecz Kamila Patera dzisiaj w godz. od 16.00 do 20.00 w Szkole Muzycznej,
  • spotkania z ks. Dariuszem Oko w dniu 24 kwietnia o godz. 18.00 w MOKu,
  • dnia otwartego w Zespole Szkół Ekonomicznych – 27 kwietnia – od 8.00-13.00,
  • rajdu rowerowego śladami św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie Mszą św. w kościele św. Jana Pawła II – 1 maja o godz. 9.00.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Marię Wąsik.

indeks

Wszystkich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.