Ogłoszenia duszpasterskie – 3 Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019

Kalendarz Liturgiczny:

poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie możliwość podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego.

1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o godz. 16.00, a o godz.17.15 dla dorosłych. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18.40 – Droga Krzyżowa dla młodzieży, na którą szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. O godz. 16.00 wspólnoty naszej parafii zapraszają na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Różaniec.

2. Wielki Post to czas kontemplowania miłosierdzia Bożego, odpowiadając na apel ks. abp Marka Jędraszewskiego, nasza parafia włącza się w najbliższy piątek do tego dzieła. W tej intencji podejmiemy całonocną adorację Najświętszego sakramentu podczas której będzie możliwość spowiedzi od godz.19.00 do 23.00.

3. W Wielkimi Poście możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za odprawienie Drogi Krzyżowej lub Gorzkich Żali lub w każdy piątek za odmówienie po Komunii Świętej przed obrazem Jezusa Chrystusa modlitwy: Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu.

1. Od jutra do środy uczniowie Szkół Podstawowych będą przeżywali swoje rekolekcje wielkopostne.

1. Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych zbierają po Mszach Świętych dobrowolne ofiary na rzecz swoich kolegów i ich rodziny, którzy ulegli pożarowi w Łopusznej

1. Trwają zapisy na wyjazd dzieci i młodzież w wakacje do Bęsi na Mazurach w dniach od 2 do 12 sierpnia. Koszt całkowity wyjazdu wynosi 950. Zapisy do 20 kwietnia. Przy zapisach prosimy o wpłatę 100 zł zaliczki. Szczegółowe informacje u ks. Janusza.

1. Do końca marca trwają zapisy na uroczyste obchody Złotego Jubileuszu Oazy. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii i u ks. Michała.

1. Specjaliści pod patronatem Caritas Krakowskiej oraz Rycerzy Kolumba pomogą wypełnić zeznania podatkowe. Dyżury w środy godz. 16 – 19 w salce domu katechetycznego.

W gablotce znajdują się ogłoszenia dotyczące:

– oferty pracy w nowotarskiej firmie

– koncertu pieśni patriotycznych

– misterium Męki Pańskiej organizowane przez parafię Jana Pawła II – bilety w zakrystii

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy

śp.: Stanisława Homoncik,

Wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.