Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkanocna

19 maja 2019

1. Kalendarz liturgiczny:
  • Piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
  1. Nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30.
  2. Z radością informujemy, że nasz parafianin diakon Michał Curzydło w sobotę 25 maja o godz. 9.00 w katedrze na Wawelu przyjmie święcenia prezbiteratu. Otoczmy naszą modlitwą wszystkich kandydatów do święceń i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Na tą uroczystość organizujemy wyjazd autokarem – zapisy w zakrystii do środy 22 maja. Natomiast w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 ks. Michał oprawi swoją Mszę Św. Prymicyjną. Serdecznie zapraszamy na nią wszystkich parafian. Rodzinę, która zamówiła na tą godzinę Mszę św. za śp. Michalinę Gaj prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Ze względu na Prymicje Msza św. chrzcielna o godz. 14.00.
  3. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na Drogę Światła w piątek po wieczornej Mszy Świętej
  4. Już niebawem świętować będziemy 40 rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Nowego Targu. Zapraszamy na uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego na nowotarskim rynku 9 czerwca. Przy tej okazji zachęcamy wszystkich, którzy pragną podzielić się swoimi wspomnieniami związanymi z Ojcem Świętym do składania ich w formie pisemnej w zakrystii, w kancelarii lub o nadsyłanie na stronę internetową parafii.
  5. Teatr Sporadyczny przy naszej parafii zaprasza na spektakl pana Marcina Kobierskiego pt. „Pogodynka”. Przedstawienie odbędzie się dziś o godz. 19.00 w sali widowiskowej
    MOK-u, a także 2 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny. Wejściówki są do odebrania w zakrystii.
  6. 1 czerwca zapraszamy na tradycyjną pielgrzymkę Sursum Corda z Krzeptówek do Ludzimierza. Szczegóły na plakatach.
  7. Zapisy na uroczyste obchody Złotego Jubileuszu Oazy są do dnia 15 lipca. Zapraszamy osoby, które były związane z Ruchem Światło-Życie do wspólnego świętowania. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  8. OASIS młodzież w wieku 14-18 lat zaprasza na trzydniowe spotkanie rekolekcyjne do Suchego k/Poronina w dniach od 24 do 26 maja.
  9. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Głosu Serca” a w nim m. in. fotorelacje z Triduum Sacrum, I Komunii Świętej i Bierzmowania, „Dobra Nowina i nowinki”, „Listy z Afryki”, „Portrety zasłużonych nowotarżan – ks. Marian Koprowski”, „Wiara a wiedza” i wiele innych. Składamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie naszego miesięcznika.
  • W gablotce znajdują się ogłoszenia dotyczące:

– Pikniku zdrowia na nowotarskim rynku 30 maja od godz. 9.00,

– dnia skupienia dla poszukujących drogi życiowej w świeckim Instytucie Ochotniczek Księdza Bosko

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Marię Dudę, Czesławę Kowalczyk, Jana Łojasa, Zofię Czerwińską

Wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.