14 stycznia 2018

Homilia ks. Kazimierza Kubata SDS

Kalendarz parafialny

Kalendarz liturgiczny:
– w środę wspomnienie św. Antoniego, opata
– w sobotę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Męska wspólnota Przymierze Wojowników zaprasza wszystkich mężczyzn na bezpłatny pokaz kultowego filmu „ODWAŻNI” połączony z ciekawą dyskusją w małych grupach. Projekcja filmu odbędzie sięwe wtorek – 16 stycznia o godz. 18:30 w Szkole Podstawowej nr 5 w Nowym Targu.

Grupa Braterstwa Chorych zaprasza osoby starsze, chore i samotne na Mszę św. w przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 13.30 i na opłatek w Domu Katechetycznym.

Młodzieżowa Szkoła Maryi – OASIS zaprasza młodzież w wieku 12-18 lat do Suchego /k. Poronina w dniach 19-21 stycznia 2018 na weekendowe rekolekcje. Więcej informacji na plakacie i stronie internetowej OASIS.

Teatr Sporadyczny przy naszej parafii zaprasza na Misterium Maryje „Matka Słowa”. Premiera odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 stycznia o godz. 18.00 w sali widowiskowej MOKu. Kolejne przedstawienia  w niedzielę 28 stycznia o godz. 17.00 i 19.00. Wejściówki odbieramy w zakrystii.

Prowadzimy zapisy do muzycznego zespołu naszej parafii.

Przed kościołem jest do nabycia styczniowy numer „Głosu Serca”, a w nim „O rzeczach ostatecznych człowieka”, „Świętość w kościele pierwszych wieków”, „Portrety zasłużonych nowotarżan”, „Zatrzymać się w ciszy”, „Kącik dla dzieci” oraz wydarzenia z życia parafii, Kościoła
i naszego miasta.

Serdecznie zapraszamy w dniach od 23 czerwca do 2 lipca na autokarową pielgrzymką do Francji
i Hiszpanii szlakiem sanktuariów maryjnych. W programie m.in. Lourdes, Montsserat, La Salette. Pielgrzymka jest dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szczegóły w gablotce.

Plan Wizyty duszpasterskiej znajduję się w gablotce i na stronie internetowej naszej parafii.

W gablocie znajdują się informacje dotyczące:
– Koncertu „Kiermasz Muzycznych Rozmaitości” w Szkole Muzycznej 18 stycznia 2018, g. 18.00
– Darmowych badań profilaktycznych jelita grubego w Szpitalu Powiatowym w Limanowej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy

śp. Marię Pajerską, Kazimierę Jaróg i Janusza Fusa.

indeks

Wszystkich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.