1979502

Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego

20 maja 2018

1. Kalendarz liturgiczny:

Poniedziałek – Uroczystość Maryi Matki Kościoła, Msze Święte będą o 6.00, 7.30, 9.00,
10.30 i 18.00. Msza odpustowa w kaplicy na Buflaku o godz. 17.00.

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

Sobota – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

Niedziela – Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i komunii św. wielkanocnej.

1. Nabożeństwo majowe przez cały miesiąc o godz. 17.30, modlimy się w intencji Światowych Dni Młodzieży w Panamie 2019.
  2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej wspólnocie siostry karmelitanki, zapoznamy się z ich działalnością, a dzieła, które podejmują będziemy mogli wspierać ofiarami składanymi do puszek
    po Mszach Świętych.
  3. W poniedziałek 21 maja o godz. 17.00, pod przewodnictwem animatorów z ośrodka „Lednica 2000”, na nowotarskim rynku poprzez muzykę i taniec oddamy hołd świętemu Janowi Pawłowi II. Zapraszamy młodzież do udziału w tegorocznym spotkaniu młodych „Lednica 2018”. Szczegóły i kontakt z organizatorami w gablocie.
  4. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na Drogę Krzyżową w piątek po wieczornej Mszy Świętej.
  5. Zapraszamy młodzież w wieku od 15 do 20 roku życia na trzydniowy wyjazd do Pragi w dniach od 9 do 11 sierpnia. W programie m. in. Klasztor na Strachovie, zamek Hradczany z katedrą, rejs po Wełtawie. Program znajduje się w gablotce, a zapisy są do końca maja u ks. Michała.
  6. Teatr Sporadyczny przy naszej parafii zaprasza na spektakl pana Marcina Kobierskiego „Wyjście”. Przedstawienia odbędą się 26 i 27 maja o godz. 19.00 w sali widowiskowej MOKu. Wejściówki są do odebrania w zakrystii.
  7. 2 czerwca wyruszymy na tradycyjną pielgrzymkę Sursum Corda z Krzeptówek do Ludzimierza. Spotkanie organizacyjne funkcyjnych, porządkowych i grupy muzycznej będzie w poniedziałek 21. maja po mszy wieczornej w domu katechetycznym.
  8. Przed kościołem do nabycia nowy numer „Głosu Serca” a w nim m. in. „Rzeczy ostateczne człowieka”, „Pierwsze regulacje prawne dot. kanonizacji i kultu”, „Okiem prawnika”, „Portrety zasłużonych nowotarżan”.
  9. W gablotce znajdują się ogłoszenia dotyczące:

– Mszy Świętej w 70 rocznicę śmierci w 70 roczn. śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego – 25 maja o 18.00
w kościele św. Katarzyny.

– XII Podhalańskiego Festiwalu Orkiestr Dętych

– Mszy trydenckiej – 27 maja w kościele św. Anny

– Finału akcji Pola Nadziei – 25 maja

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Kazimierza Rejczaka

Wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.