1921

Pielgrzymki

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
10. 02 – 17. 02. 2018

1 dzień; zbiórka pielgrzymów – Nowy Targ Przejazd na lotnisko w Katowicach  lub Rzeszowie wylot do Tel Awiwu. wyjazd do Ain Karem – Sanktuarium nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela (Msza Święta); Przejazd do hotelu w Betlejem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień; śniadanie; wyjazd do Betanii (wskrzeszenie Łazarza) Msza Św.; przejazd nad rzekę Jordan – odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych; wyjazd do Jerycha – najstarsze miasto świata – Góra Kuszenia i Sykomora (drzewo Zacheusza) – przejazd nad Morze Martwe, pobyt
z kąpielą, pustynia Judzka z widokiem na panoramę Wadi Kelt; powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień; śniadanie; wyjazd na zwiedzanie Cezarei Nadmorskiej nad Morzem Śródziemnym z zachowanymi ruinami akweduktu
z czasów rzymskich; przejazd do Hajfy  – nawiedzenie sanktuarium maryjnego Stella Maris na Górze Karmel (prorok Eliasz); Kana Galilejska – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, przejazd do Nazaretu – nawiedzenie Groty i Bazyliki  Zwiastowania, Msza św., Kościół Św. Józefa; przejazd do hotelu i obiadokolacja.

4 dzień; śniadanie;wyjazd na Górę Tabor – nawiedzenie Kościoła Przemienienia Pańskiego (Msza św.); wyjazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw, przejazd do domu św. Piotra, Tabga – miejsce Cudownego rozmnożenia chleba i ryb w Kafarnaum; rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim; obiadokolacja i nocleg.

5 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy, wejście przez bramę św. Szczepana do kościoła św. Anny – Sadzawka Betesda, przejście do Klasztoru Biczowania (Msza św.) i nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Via Dolarosa, nawiedzenie Bazyliki Bożego Grobu na Kalwarii i miejsca ukrzyżowania Jezusa – Golgota,  wejście do Grobu Pańskiego, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

6 dzień; śniadanie; przejazd do świętego miasta Jerozolimy na Górę Oliwną – nawiedzenie m. in. Betfage –  miejsce wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Msza św.), Górę Wniebowstąpienia, Kościół Pater Noster – Ojcze Nasz, Dominus Flevit – Pan zapłakał, Kościół grobu Matki Bożej, Ogrody Getsemani i Bazylika Agonii Jezusa, Ściana Płaczu;  przejazd na Górę Syjon chrześcijański – Wieczernik, bazylika zaśnięcia NMP, Kościół św. Piotra –  in Gallicantu, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

7 dzień; śniadanie; Betlejem i nawiedzenie Bazyliki Narodzenia oraz Groty Mlecznej, Pole Pasterzy, powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

8 dzień; śniadanie; Muzeum Holokaustu – Yad Vashem,  Latrun, Jaffa, wyjazd na lotnisko do Tel Avivu; wylot do Katowic lub Rzeszowa, przejazd do Nowego Targu zakończenie pielgrzymki.

CENA: 900 $ + 250 PLN /przy min. 50 osobach pełnopłatnych/

Cena zawiera:

*Przelot na trasie Katowice-Tel Awiw-Katowice, lub Rzeszów

*autokar na terenie Izraela

*transfer na i z lotniska Katowice, Rzeszów

*7 noclegów

*wyżywienie wg programu

*bakszysz

*bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

*opiekę pilota-przewodnika na terenie Izraela

Cena nie zawiera:

*świadczeń nie wymienionych w ofercie