facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

New title

2581
Visitors Today
2335076
Total Visitors

Podziękowanie


Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy w minioną niedzielę z taką życzliwością odnieśli się do promocji książki „Mów do ludzkich sumień 2„, a tym samym ofiarami wsparli ideę Pomocy Dzieciom w Afryce. Z ofiar złożonych przy tej okazji pomogliśmy już pięciu wielodzietnym rodzinom afrykańskim: trzem w Republice Demokratycznej Kongo i dwóm w Tanzanii. W ich imieniu składam serdeczne  „Bóg zapłać” wszystkim Dobrodziejom. Asante mingi sana – Mungu akubariki!
 
Z nakładu 1 000 egzemplarzy sprzedało się już ponad 500. Druga połowa będzie dostępna do nabycia w parafialnym sklepiku przy wejściu głównym do kościoła, a w tygodniu także po każdej Mszy Świętej w zakrystii. Moją pragnieniem jest przekazać pomoc z tej drugiej części do szpitala dla dzieci na wyspie Ngazidja w Archipelagu Komorów oraz szkole dla sierot w centralnej Tanzanii.
 
Miniony 2020 rok był czasem gwałtownych i niepokojących wydarzeń. Można by nawet powiedzieć, że w jakimś sensie był to rok wielorakich kryzysów i to zarówno na poziomie, polityki, nauki, wiary, ekonomii i moralności. Gubimy się w tym wszyscy, a manipulowane i manipulujące informacjami media powodują, że panuje coraz większe zamieszanie, chaos i bezład, zniechęcenie, a nawet – u niektórych wprost – depresja. Zastanawiamy się gdzie w tym wszystkim znaleźć prawdę, ostateczny i niewzruszalny punkt odniesienia? Zachwiane zostały fundamenty naszego bytowania, zrujnowane wartości i ośmieszone autorytety. Dotychczasowe znaczenie i obiektywność nauki zostały zanegowane i podważone przez: sprzeczne informacje docierające z mediów i wzajemnie się wykluczające wypowiedzi ludzi nauk biologicznych i medycznych. Politycy wykorzystują ten chaos i bałagan do swoich przyziemnych i krótkowzrocznych celów. A jest to przecież tylko wierzchołek lodowej góry dezinformacji i zagubienia. Relatywizacja prawdy i podważanie, a nawet negowanie możliwości jej poznania spowodowały erozję wartości moralnych. Książka ta próbuje dać jakieś, najbardziej ogólne, ale i praktyczne wskazówki jak należy postępować w tym czasie bałaganu i pogubienia. Centralną wartością jest w niej PRAWDA, której należy w pokorze i z uporem szukać i odkrywać, a nie arbitralnie ustanawiać według własnych zachcianek. W odkrywaniu tej prawdy ma pomóc zreflektowana i pogłębiona wiara, która wskazuje nam PRAWDĘ OSTATECZNĄ i niezawodną.
Ks. Kazimierz SDS

Książkę można nabyć:
– w niedziele w parafialnym kiosku,
– w tygodniu także w zakrystii (po Mszach),
– zawsze na stronie internetowej www.mow2.kazania.org
 
 
 
 

© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu