facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

1

Dziś:

1


W tym tygodniu:

1


W tym miesiącu:

1


XXX Niedziela Zwykła – 28 października


Ogłoszenia duszpasterskie – 30 Niedziela Zwykła 

Rocznica Poświęcenia Kościoła 

28 października 2018 r. 

 1. Kalendarz liturgiczny: 

Czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych, 

Piątek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny), 

 

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. w naszej świątyni wg. porządku niedzielnego. Nieszpory z procesją i modlitwami za zmarłych na nowotarskim cmentarzu o godz. 14.30. Pełna informacja o porządku nabożeństw w kościele św. Anny w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny zamieszczona jest w gablotce. Modlitwy za zmarłych na nowym cmentarzu o godz. 15.00. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym we wtorek i środę od godz. 16.00.  
 1. W Dzień Zaduszny po Mszach św. o godz. 8.00 i 18.00 odprawimy procesję do symbolicznych grobów w naszej świątyni, podczas której będziemy modlić się za zmarłych. Msza św. w intencji zmarłych profesorów i wychowawców z I LO będzie o godz. 8.00, a za zmarłych z Zespołu Szkół Technicznych w czwartek o 10.30. 

Od czwartku nabożeństwo za zmarłych codziennie o godz. 17.30. Zachęcamy także do zyskiwania odpustów w dniach od 1 do 8 listopada.  

 1. Wypominki można składać dzisiaj po Mszach św. i w tygodniu w zakrystii oraz w kancelarii. Ze względu na rosnącą z każdym rokiem ilość wypominków rocznych, zwracamy się z prośbą o zrozumienie konieczności ograniczenia liczby podawanych imion zmarłych. Bez ograniczeń możemy podawać wypominki jednorazowe. 
 1. Wszystkich kandydatów do Bierzmowania zachęcamy do spowiedzi przed Uroczystością Wszystkich Świętych we wtorek i środę od godz. 16.00. W czwartek z racji Uroczystości Wszystkich Świętych spotkanie klas VII zostało odwołane. 
 1. OASIS zaprasza młodzież (14 – 18) na dni skupienia w dniach od 9 do 11 listopada. Szczegóły na plakatach. 
 1. Godzina Święta będzie w środę o 16.30. 
 1. W pierwszy czwartek miesiąca wieczorna Msza św. w intencji powołań do Służby Bożej oraz za kapłanów, siostry i braci zakonnych pochodzących z parafii.  
 1. W pierwszy piątek miesiąca Msza Św. dla dzieci o godz. 16.00 oraz spowiedź młodzieży i dorosłych. Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu oraz o błogosławieństwo Boże dla Straży Honorowej i ich rodzin o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie Straży Honorowej w domu katechetycznym. 
 1. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedziny chorych z Komunią św. w godzinach przedpołudniowych. Wspólnota Różańcowa zaprasza na różaniec o godz. 17.15 oraz na wieczorną Mszę św. wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.  
 1. Przed kościołem jest jeszcze do nabycia październikowy numer „Głosu Serca”. 
 1. Rada ekonomiczna informuje, że na cele inwestycyjne złożono na tacę 19 350 zł, 31 $, na ręce księży 430 zł,  a na konto wpłynęło 1790 zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! 
 1. W gablotce znajdują się ogłoszenia dotyczące: 

– Uroczystości Wszystkich Świętych w Kościele św. Anny na cmentarzu. 

Informujemy że w 10 roku kapłaństwa odszedł do wieczności ks. Wojciech Łoś, pochodzący z naszej parafii. Jego pogrzeb będzie w naszym kościele we środę o godz. 14.00.  

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Antoniego Adamczyka.  

Ks. Wojciecha i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu