facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

New title

41
Visitors Today
199339
Total Visitors

Złoty Jubileusz Oazy przy Parafii NSPJ


Droga Rodzino Ruchu Światło-Życie!

Obecny rok 2019 jest niewątpliwie czasem niezwykłym. W tym roku bowiem upływa 50 lat od założenia nowotarskiej Oazy przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie można zatem pominąć istotnego faktu – jesteśmy najstarszą, nieprzerwanie działającą wspólnotą oazową na terenie Archidiecezji Krakowskiej i w czołówce najstarszych w Polsce i na świecie. Z tego powodu wraz z całą wspólnotą Oazy Młodzieżowej i Oazy Dzieci Bożych pragniemy zaprosić tych wszystkich, którzy w czasie półwiekowej historii brali czynny udział w tworzeniu naszego ruchu do wspólnego świętowania. Będzie to okazja do podzielenia się wspomnieniami, spotkania z przyjaciółmi, a nade wszystko do duchowego przeżycia wspólnych chwil na Eucharystii. Nie może zabraknąć nikogo, kto choć przez rok miał styczność
z nowotarską Oazą.

Główne obchody naszego wielkiego jubileuszu zaplanowane zostały na 21 września 2019 roku.
W tym dniu w naszej parafii przeżywać będziemy Rejonowy Dzień Wspólnoty. Po zawiązaniu wspólnoty
i prezentacji grup wspólnie przeżyjemy Mszę Świętą dziękczynną za dar Ruchu Światło-Życie, wysłuchamy konferencji, weźmiemy udział w uroczystej jubileuszowej gali i w Uczcie Miłości – Agapie. Po uroczystościach centralnych wszyscy chętni, którzy wcześniej zgłoszą chęć udziału w dalszej części programu, udadzą się na Uroczysty Bankiet Jubileuszowy do Karczmy u Borzanka. Tam po wspólnym obiedzie i części artystycznej odbędzie się koncert kapłańsko-kleryckiego Zespołu „Rock Miłosierdzia”,
a po nim zabawa taneczna do późnych godzin nocnych.

Nie pozwólmy, aby w tym dniu przeszkodziły nam bariery wieku, które mogą przybierać formy pustyni. Wszyscy, tak młodzi jak i osoby starsze, wychowaliśmy się w jednej wspólnocie – Ruchu Światło-Życie, a jak mawiał św. Jan Paweł II „…jeżeli oazy są, jeżeli są dość gęsto, blisko siebie, to nawet pustynia nie jest groźna.” Bądźmy zatem w tym dniu blisko siebie. Pokażmy, że Oazowicze wszystkich pokoleń to jedna rodzina, która potrafi świętować swoje sukcesy – takim sukcesem jest półwiekowa tradycja naszej wspaniałej wspólnoty.

Zapewniając o modlitewnej pamięci zapraszamy do wspólnego świętowania

Ks. Proboszcz Stanisław Strojek 

Ks. mod. Michał Mroszczak

 

P.S. Wszystkich pragnących wziąć udział w Uroczystym Bankiecie Jubileuszowym prosimy o kontakt
z ks. Michałem. Chęć udziału można zgłaszać również mailowo: oazanspj.zlotyjubileusz@o2.pl, bezpośrednio w zakrystii bądź w kancelarii. Zgłoszenia zbieramy do końca marca 2019 r.

Prosimy również o udostępnienie w miarę możliwości skanów zdjęć z rekolekcji oazowych i innych wydarzeń związanych z Ruchem Światło-Życie sprzed lat.


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu