facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

Grupa charytatywna


„Grupa Charytatywna”

przy parafii NSPJ w Nowym Targu

Moderator: ks. prob. Stanisław Strojek

Opiekun: s. Benwenuta


SZLACHETNA PACZKA

rusza po raz 15.

grupa-charytatywna-1

Szlachetna Paczka 2015

Tradycyjnie marsze SZLACHETNEJ PACZKI przejdą ulicami Krakowa, Warszawy i wszystkich miast wojewódzkich. W ten sposób cały świat dowie się: internetowa baza rodzin w potrzebie została otwarta! Od soboty na stronie www.szlachetnapaczka.plDarczyńcy mogą wybrać rodzinę i przygotować dla niej konkretną pomoc.

 

SZLACHETNA PACZKA od 15. lat daje potrzebującym impuls do zmiany i łączy Polaków. W tym roku mądrą pomocą obejmie ok 20 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w 620 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach ? diagnozują sytuację, poznają potrzeby i podejmują decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę, przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

 

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

– Marzymy o tym, aby w Polsce nie było podziału na biednych i bogatych. Chcemy, by ludzie pomagali sobie nawzajem. Walczymy o etos przedsiębiorczości w naszym kraju. Tylko tyle, albo aż tyle. W czasie kampanii SZLACHETNEJ PACZKI wciąż powtarzamy hasło Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. W praktyce ma to wyglądać tak, że wszyscy sobie radzą w życiu, a kiedy ktoś ma kryzys, to inni mu pomagają i potem wszyscy znowu sobie dają radę. W takim społeczeństwie nie będzie podziałów na tych, którzy sobie radzą w życiu, i na tych, którzy sobie nie radzą. Znika problem biedy, a na pierwszym planie jest sztuka uczenia się radzenia sobie w życiu ? mówi ks. Jacek Stryczek.

Tylko w zeszłym roku SZLACHETNA PACZKA podarowała impuls do zmiany życia 19 580 rodzinom w potrzebie i zjednoczyła niemal 1 000 000 Polaków!

grupa-charytatywna-2

 

  1. lat mądrej pomocy. Dołącz do SZLACHETNEJ PACZKI już dzisiaj, wejdź nawww.szlachetnapaczka.pl i odkryj idealny dla siebie sposób na pomaganie:

– Zrób paczkę i pomóż rodzinie w potrzebie!

– Pomóż dziecku z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI pokonać szkolne porażki

– Zrób dobry uczynek na Święta, wpłać na Paczkę

– Skuś się na Filantropię dla Wymagających i wspieraj Paczkę regularnie

– Nowa propozycja dla firm ? zostań Inwestorem Społecznym i wspieraj Paczkę lokalnie

– Zostań wolontariuszem – dołącz do Drużyny SuperW na www.superw.pl

 

grupa-charytatywna-3

 

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI 2015?

  • 21.11 – otwarcie internetowej bazy rodzin i marsz na otwarcie bazy w 16 miastach wojewódzkich w całej Polsce!
  • 21.11 ? początek SZLACHETNEJ FALI, konferencja prasowa na stadionie Legii Warszawa o 16.30 (ul. Łazienkowska 3, Warszawa)
  • 18.11 ? 21.01.2016 – seria spotkań z ks. Jackiem WIOSNĄ Stryczkiem na temat przedsiębiorczości Poznaj szczegóły >
  • 21 listopada – 12 grudnia ? przygotowanie paczek przez Gwiazdy. Wstępnie swój udział potwierdzili m.in. siostry Agnieszka i Ula Radwańskie a także inni znani sportowcy, Basia Kurdej-Szatan wraz z mężem oraz redakcje mediów.
  • 12 i 13 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się kilkaset tysięcy Polaków – darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć, odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w  620 rejonach w Polsce.
  • 14-15 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które zjednoczyły się aby wygrać z biedą, przybliżona wartość paczek – w ubiegłym roku było to ponad 41 mln zł

 

Zobacz, czym jeszcze zaskoczy Paczka w tym roku >


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu