Ogłoszenia duszpasterskie – X niedziela zwykła

09 czerwca  2024

1. Kalendarz liturgiczny:
  • we wtorek – wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • w środę – wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika oraz 107 męczenników z czasów II wojny światowej
  • w czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • w piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • w sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach uroczystość beatyfikacji Sługi Bożego ks. Michała Rapacza

1. Dziękujemy naszemu odpustowemu kaznodziei – ks. dr Andrzejowi Nackowskiemu, który na dzisiejszych mszach głosi Słowo Boże.

1. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom nieszporów i procesji Eucharystycznej w oktawie Bożego Ciała.

1. Trwamy w modlitwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – nabożeństwa ze śpiewem litanii codziennie o godz. 17:30.

1. Młodzież klas VII zapraszamy na ostatnie spotkanie w środę 12 czerwca, wedle znanego harmonogramu do auli w domu katechetycznym.

1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Informujemy, że w zeszłym miesiącu ofiary na cele inwestycyjne wyniosły: na tacę: 27 060 zł 5 euro i 2 dolary, na ręce księży złożono: 650 zł, anonimowy ofiarodawca przekazał 3 000 zł na nową kaplicę, na konto wpłynęło 2 100 zł. Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o dobro materialne naszej parafii.

1. W przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych gościć będziemy s. Ritę – sercankę, naszą rodaczkę. Siostra podzieli się świadectwem swojej 19. letniej pracy misyjnej na Jamajce. Po Mszy św. będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek jako wsparcie dla sercańskich dzieł misyjnych.

1. Teatr Sporadyczny działający przy naszej parafii zaprasza na spektakl pt. „Wyspa” w reżyserii Marcina Kobierskiego – w piątek 14 czerwca o 20:15. Wstęp wolny.

1. W sklepiku przy wejściu głównym i w zakrystii nadal można kupić książkę ks. Kazimierza “Alfabet Bożego miłosierdzia cz.1 A – M”. Całość dochodu jest przeznaczona na renowację kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej.

1. Na stolikach przy wejściach do kościoła znajdują się bilety wstępu na uroczystości beatyfikacyjne w przyszłą sobotę. Zachęcamy do udziału.

1. W przyszłą sobotę spotkanie ewangelizacyjne w ogrodzie różańcowym parafii św. Katarzyny – szczegóły na plakatach.

1. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Władysława Chryczyk-Dziadkowiec i Janina Maślanka. Polećmy naszych zmarłych Bożemu Miłosierdziu…