facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

  Ogłoszenia


Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu

3 grudnia 2023 r.


Kalendarz liturgiczny:

Środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa;
Czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP;  Msze św. w naszej świątyni o godz. 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 16:00 i 18:00.
Zachęcamy do modlitwy w Godzinie łaski, która przypada w tym dniu między godz. 12:00 a 13:00. Przypominamy, że w tym czasie w naszym kościele trwa adoracja, dlatego prosimy o indywidualną modlitwę w ciszy.

 

  1. W Adwencie Roraty od poniedziałku do soboty w naszej świątyni o godz. 6:00. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci z lampionami oraz młodzież i dorosłych.

 

  1. Dzieci klas trzecich przygotowujące się do I Komunii w naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w piątek 8 grudnia o godz. 16:00, podczas której poświęcimy i rozdamy im medaliki Niepokalanej.

 

  1. Przypominamy, że poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabywać w zakrystii lub na chórze. Dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary, które są formą wynagrodzenia i wdzięczności za całoroczną pracę p. Kościelnego i p. Organisty. Są także dostępne świece Caritas.

 

  1. Do chorych z Komunią świętą przed Świętami udamy się w sobotę 16 grudnia w godzinach dopołudniowych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii.

 

  1. Wzorem poprzednich lat z wizytą duszpasterską zwaną „kolędą” udamy się do wszystkich, którzy sobie tego życzą i wyrażą taką wolę na specjalnych kartkach przygotowanych przy wejściach do kościoła, a także poprzez formularz na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia są przyjmowane do przyszłej niedzieli, abyśmy mogli przygotować kompletny plan i umieścić w grudniowym Głosie Serca. Pamiętajmy, że kolęda to okazja do modlitwy, rozmowy z duszpasterzami swojej parafii, a także sposobność do aktualizacji danych o Parafianach, szczególnie dotyczy to nowych mieszkańców naszej parafii.

 

  1. Dzisiaj przy naszym kościele jest możliwość nabycia miodu od Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy z okazji zbliżającego się wspomnienia ich patrona, św. Ambrożego.

 

  1. Zgodnie z uchwałą Konferencji Episkopatu Polski, w przyszłą niedzielę obchodzony jest Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, stąd po Mszach Świętych przed kościołem będzie zbiórka dobrowolnych ofiar na ten cel.

 

  1. Rycerze Kolumba zapraszają wszystkich mężczyzn w przyszłą sobotę do Ludźmierza na adwentowy dzień skupienia. Naukę poprowadzi ks. prof. Tomasz Kraj z UPJP II w Krakowie. Szczegóły na plakatach w gablotkach.

 

  1. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. kiermasz ciast i ozdób świątecznych. Można wesprzeć ten kiermasz, przynosząc ciasta i ozdoby świąteczne w piątek i sobotę (8 i 9 grudnia) od godziny 17:00 do 19:00 do domu katechetycznego. W czasie kiermaszu druga promocja książki ks. Kazimierza Modlitwa i poezja religijna„. Całość dochodu przeznaczona jest dla Kalinki Woźniak — małej nowotarżanki, która czeka na operację odtworzenia ucha.

 

  1. Pan Burmistrz zaprasza na uroczystość odsłonięcia odnowionego Pomnika Katyńskiego, która będzie miała miejsce na cmentarzu komunalnym w czwartek 7 grudnia o 11:00.

 

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. + Andrzeja PAJERSKIEGO, + Adama PAJERSKIEGO i + Józefinę Fąfrowicz. Wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu