facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

Ruch Światło – Życie


Ruch „Światło – Życie”

przy parafii NSPJ w Nowym Targu

Moderator: ks. Przemysław Cios


 

Msza św: piątek, godz. 18.00

 

Jesteśmy wspólnotą Ruchu Światło – Życie; młodzieżą, która stawia sobie wysokie wymagania i chce stanowić „lepszą alternatywę” w dzisiejszym świecie. Nasze szeregi zasilają gimnazjaliści, młodzież licealna, która stanowi trzon naszej wspólnoty, oraz studenci.

Cele Ruchu wypełniamy poprzez realizację programu formacyjnego poszczególnych stopni. Zwieńczeniem naszej całorocznej pracy jest wyjazd na 15 – dniowe wakacyjne rekolekcje oazowe. Naszym opiekunem jest obecnie ks. Przemysław Cios

Cała duchowość Ruchu Światło – Życie została wyrażona w „Drogowskazach Nowego Człowieka „. Dlatego tak ważne są dla nas comiesięczne celebracje owych Drogowskazów, które są skierowane przede wszystkim do uczestników przed II  stopniem Oazy Nowego Życia. Gromadzimy się na piątkowych mszach wieczornych, po których tradycyjnie już spotykamy się na „Wspólnocie” w Domu Katechetycznym, gdzie modlimy się ale i poruszamy ważne tematy, rozwiewamy nasze wątpliwości.

Piękną, pielęgnowaną przez nas tradycją są piątkowe Msze Św. jak również niedzielna Msza Święta o godz. 9 to tzw. „Msza oazowa”, podczas której pełniąc posługi liturgiczne, ułatwiamy wiernym jej przeżycie.

Ruch Światło – Życie mówi nie tylko o pracy nad sobą samym, ale i o służbie dla drugiego człowieka, która realizuje się poprzez zaangażowanie w Diakonie. W naszej parafii działają: Diakonia Liturgiczna, Diakonia Muzyczna, Diakonia Świętowania i Diakonia Teatralna.

Nasza Wspólnota to również chwile zabawy i przyjemności. W każdą sobotę i niedzielę po wieczornej Mszy Św. spotykamy się w „Kawiarni”, czyli Katakumbach Św. Tarsycjusza znajdujących się w podziemiach „Wikarówki”, gdzie można obejrzeć wspólnie film, pograć w szachy, wypić herbatę, zjeść gofra, albo po prostu porozmawiać z przyjacielem. Organizujemy również oazowe ?Andrzejki”, czy zabawy karnawałowe.

Tradycją stały się też weekendowe, najczęściej jesienne rekolekcje naszej wspólnoty.

ruch-swiatlo-zycie

Troszcząc się o duchowość naszej wspólnoty, musimy dbać przede wszystkim o tych, którzy te wspólnotę prowadzą – animatorów. Dlatego tak ważne są spotkania w każdy wtorkowy wieczór, podczas których organizujemy całotygodniową pracę, ale przede wszystkim zawierzamy wszystko Temu, który jest najważniejszy – Chrystusowi.

 

Nasza strona: diakonie

Jesteśmy na facebooku


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu