facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

New title

1435
Visitors Today
591565
Total Visitors

Ogłoszenia duszpasterskie 31 maja 2020r.


Ogłoszenia duszpasterskie 31 maja 2020r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła – Msze św. o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30, 16:00 i 18.00

– w środę wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

– w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

  1. Nabożeństwa Czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc o godz. 17.30.
  2. Jutro na Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii z rąk ks. abp Marka Jędraszewskiego przyjmie sakrament bierzmowania.
  3. Po zniesieniu ograniczeń informujemy, że od wtorku Kancelaria parafialna otwarta w godzinach urzędowania. Wracamy również do możliwości korzystania z Sakramentu Pojednania w kościele przy konfesjonałach (prosimy o dopilnowanie zachowania środków ostrożności – środki dezynfekujące obok konfesjonału). Informujemy jednocześnie, że w przyszłą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej.

Przypominamy, że nadal obowiązuje konieczność noszenia w kościele maseczek.

  1. W tym roku XXIII Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda” z Zakopanego do Ludźmierza 6 czerwca 2020r. pod hasłem: „Nie mów fałszywego świadectwa…” będzie miała charakter symboliczny. Z powodu panującej pandemii koronawirusa pielgrzymka nie odbędzie się w takim wymiarze jak zawsze i nie ma żadnych zapisów na pielgrzymkę. Trasę w tym roku pieszo przejdzie skromna delegacja przedstawicieli z poszczególnych grup.

Zachęcamy do duchowego włączenia się w pieszą pielgrzymkę. Mamy ogromną prośbę, aby nie dołączać się do tej delegacji na trasie. Będzie można natomiast stać wzdłuż trasy pielgrzymki, zachowując bezpieczną odległość, w maseczkach. Poszczególne etapy wędrówki, śpiew, modlitwy, konferencje i podawane intencje, złożone wcześniej przed pielgrzymką, będzie można śledzić przez transmisję TV Podhale i facebooku parafii Ludźmierz. O godz. 18.00 Msza Św. koncelebrowana w bazylice Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu na którą jesteśmy zaproszeni i  w której możemy uczestniczyć.

  1. W I czwartek spowiedź dzieci od godz. 17.00. Godzina Święta o 16.30
  2. W pierwszy Piątek miesiąca spowiedź od godz. 16.00. Msza św. wynagradzająca Sercu Jezusowemu oraz o błog. Boże dla Straży Honorowej i ich rodzin o godz. 18.00.
  3. W pierwszą sobotę miesiąca czerwca udamy się z posługą do chorych, wyłącznie do tych, którzy zostaną wcześniej zgłoszeni w zakrystii lub telefonicznie. Dotyczy to także chorych, których odwiedzaliśmy co miesiąc.
  4. Wspólnota Różańcowa zaprasza na Różaniec o godz. 17.00, a następnie na wieczorną Mszę Świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy świata.
  5. Spotkanie Rodziców dzieci, które w zeszłym roku przystąpiły do I Komunii świętej odbędzie się w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty: śp. Piotra Bizub, Anielę Noszczyńską, Staniaława Oleksy, Stanisława Talar, Marię Garbacz.  Wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu

 


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu