facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

Schola promyki


Schola Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa

 

Opiekun: ks. Janusz Skorupa

 


Msza św.: niedziela, godz. 12.00  (wcześniej próba od 10.30)
Spotkanie formacyjno-muzyczne: piątek, godz. 15.30-17.30
I-wszy piątek miesiąca: godz. 15.00 – próba, a potem śpiew na Mszy o 16.00


Zaczęliśmy warsztaty wokalne z Panią Agnieszką Cudzich!

14686658_1798343037103306_850265109_n

 

 


 

 

Najnowsze galerie naszej wspólnoty:

I Tatrzański Piknik Rodzinny – Parafia Św. Krzyża w Zakopanem – 11 IX 2016


 

 

schola-promyki-5

Schola „Promyki” istnieje od wielu lat i działa przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu. Należą do niej dziewczynki w wieku od lat 6 do 13. Schola śpiewa podczas niedzielnych Mszy świętych o godzinie 12:00 oraz podczas różnych uroczystości roku liturgicznego. Przygotowuje również oprawę muzyczną nabożeństw dla dzieci. Schola od początku prowadzona jest przez siostry serafitki, ale był również czas, że scholkę prowadziły animatorki Monika Chlipała i Aneta Bizub.

W ostatnim natomiast czasie schola prowadzona była przez s. Darię Dobrowolską, a później s. Anitę Flaka, s. Mieczysławę, s. Emanuelę, s. Anetę i ks. Mariusza. Obecnie scholę prowadzi ks. Daniel K. Tomczak. Nie byłoby to jednak możliwe bez życzliwej pomocy rodziców, rodzin dziewczynek. Swoim talentem muzycznym (patrz: gitara, klawisze + nieoceniona pomoc) służą: p. Paweł Chorzępa (tata Martyny i Emilii) oraz p. Robert Sutor (tata Beaty). Naszą stronę internetową stworzył, ma nad nią pieczę  i jest naszym osobistym akustykiem oraz klawiszowcem p. Paweł Chorzępa.

Schola zawsze też może liczyć na wszelką pomoc: p. Ewy i Grzegorza Wiktor (rodzice Oliwii),p. Magdaleny Żółtek (mama Paulinki i Ani), p. Alicji Mizery (mama Ani i Kasi), p. Beaty Walasik (mamy Dorotki), p. Anety Kowalczyk (mamy Dominiki),  oraz wielu innych Rodziców, którzy w tym miejscu nie są wymienieni z imienia i nazwiska;)

W kwietniu 2009 r. Rodzice dzieląc się swoim talentem stworzyli zespół wokalno-instrumentalny o roboczej nazwie „Rodzice scholki”. Gratulujemy!

 

Strona internetowa scholki

Kalendarz


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu