facebook

Ewangelia dnia

Licznik odwiedzin

Braterstwo chorych


„Braterstwo Chorych”

przy parafii NSPJ w Nowym Targu

opiekun: ks. Józef Urbańczyk


 

Zapraszamy na pierwsze spotkanie
w nowym roku formacyjnym

w niedzielę – 24 września 2017

Msza św. – godz. 13.30
Spotkanie w Domu Katechetycznym – godz. 14.30

 

img_1071

Grupa Braterstwa Chorych

 

W 1992 r. z inicjatywy księdza Janusza Rzepy powstało Braterstwo Osób Przewlekle Chorych i Fizycznie Niepełnosprawnych. Przez 20 lat działaliśmy przy parafii św. Katarzyny ale w roku 2012 ks. Janusz Rzepa został mianowany proboszczem w Miętustwie a naszym opiekunem został ks. Józef Urbańczyk. Od tego czasu jesteśmy związani z parafią Najświeższego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu.

Braterstwo jest ruchem ludzi świeckich związanych z Kościołem a jego ideą jest uaktywnianie osób świeckich poprzez ewangeliczny duchu braterstwa i wzajemnej odpowiedzialności. Przyjaźnią, życzliwością i podaniem ręki słabszemu człowiekowi staramy się odpowiedzieć na Chrystusowe wezwanie: ?Wstań i chodź?.

Spotykamy się co dwa miesiące. Nasze spotkanie rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Eucharystią po której przy wspólnym poczęstunku dzielimy się radościami smutkami. W miarę możliwości odwiedzamy się, służymy sobie pomocą i nawzajem za siebie się modlimy.

Największą radością dla chorych są wyjazdy na dwutygodniowe turnusy, które organizujemy w zależności od tego czy otrzymujemy dofinansowanie. Korzystając z okazji pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierają naszą wspólnotę.

Do naszego ruchu należą też młodzi ludzie ? wolontariusze, którzy nie szczędząc się wnoszą dużo radości opiekując się niepełnosprawnymi.


© 2016 Parafia NSPJ w Nowym Targu